Dla tych którzy nie lubią czytać

przez | 8 lipca 2021
Czasami dzieje się tak, że ktoś nie ma czasu czytać książek, albo nie uwielbia tego robić, gdyż w czasie tej czynności niesamowicie szybko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go też głowa. Na szczęście możemy słuchać jak ktoś inny nam czyta, tak samo jak możemy zamiast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę równocześnie się z nią poznać.

Słuchowiska wracają

Kiedyś, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak bardzo rozpowszechniona, niesamowicie modne stało się w radiu tak zwane słuchowiska. A więc opowiadanie, albo małe scenki czytane przez aktorów, albo pracowników radia, które opisywały co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę samodzielnie stworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy.

Zachęcamy Cię do przeczytania kolejnego postu na ten temat – w nim odnajdziesz dodatkowe wiadomości. Zatem idź do serwisu szkoły językowe warszawa i ciesz się nimi.

Teraz być może takie odczyty nie są aż tak popularne jak kiedyś, ponieważ mamy telewizję oraz kino, jednak w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, od czasu do czasu możemy się zetknąć z ich tworzeniem, a co się z tym łączy warto ich posłuchać, bo naprawdę niesamowicie mogą pobudzić wyobraźnię do działania i powodować, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Bardzo modne są obecnie audiobooki

audiobook lub słuchowisko w hifi

Autor: Alan Klim
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością dziś cieszą się audiobooki , a więc płyty, lub plik, w którym ktoś czyta nam książkę, albo czasami nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest fantastyczne dla tych, którzy nie posiadają czasu na to, aby siąść z książką w ręce i zagłębić się w czytanie. Tutaj możemy włączyć płytę jeżeli chcemy, czy to w wozie, czy w czasie sprzątania mieszkania, i posłuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to świetny sposób na poznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, jeśli potrafimy być odpowiednio zdyscyplinowani oraz naprawdę potrafimy się wgłębić w to co słyszymy i nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku innym sprawom, bo wówczas może się okazać, iż ominiemy wielką część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Kiedy bardzo pragniemy poznać fabułę jakiejś książki, a nie mamy szansy jej przeczytania, to z pewnością takie jej posłuchanie będzie wspaniałym pomysłem.

Jeżeli jesteś zdania, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na serwisie analogiczne informacje – z pewnością równie będą dla Ciebie interesujące.

Tak identycznie jak uruchamianie czytanych książek pociechom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię oraz wytrenować w nich umiejętność dokładnego słuchania.