Na jakiego typu sprzęcie dziś jest najlepiej zagrać w gry?

przez | 9 sierpnia 2022
Mobilna rozrywka prezentuje się dzisiaj całkowicie inaczej, niż przed kilkunastu laty. Obecnie panują najróżniejsze rodzaje gier, a grać naprawdę jest a czym. Praktycznie każdy nosi przy sobie komórkę albo dotykowy smartfon, których obliczeniowe możliwości sporo przewyższają komputery sprzed dekady. Już nawet tych małych sprzętach można zagrać w sporo przeróżnych gier, oprócz tego coraz więcej sprzedawanych jest ich dużych braci, czyli tabletów.

logo Xbox

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenia te mają większe ekrany, więc i wygoda grania jest na nich zdecydowanie lepszy. Całkiem duże monitory posiadają komputery stacjonarne, jeszcze kilka lat temu właśnie one królowały na rynku elektronicznej rozrywki. Lecz dzisiaj popularność ich znacznie się zmniejszyła, także z tego powodu, że wielu miłośników grania zdecydowało się w pewnej chwili zakupić jedną z konsol, na której gry przygodowe xbox 360 chodzą tak samo dobrze jak na typowym komputerze, a same konsole posiadają kilka zalet, które przyczyniły się do ich popularności. Gracze lubią je bardzo, tak samo jak gry sportowe xbox 360 tak więc rosnąca ich ilość rezygnuje z normalnego komputera i zamienia go na wydają konsolę, na jakiej rzeczywiście się pogra (np.: gry sportowe na Xbox 360).

Konsole podłączane są do telewizorów, przez co znacznie lepiej pełnią one rolę rodzinnej rozrywki w porównaniu z typowym komputerem. Poza tym do grania nie trzeba używać klawiatur, tylko specjalnych kontrolerów, a sterowanie przy ich pomocy jest znacznie wygodniejsze. Znacznie przyjemniej jest usiąść z kolegami czy dziećmi przy dużym kilkudziesięciocalowym telewizorze w salonie, niż cisnąć się na kilku krzesłach przed niedużym monitorem. Ostatnio do samych konsol zakupić można dodatkowe ruchowe kontrolery, dzięki czemu granie przykładowo w gry muzyczne xbox 360 jest naprawdę przyjemnością.

Poza tym producenci konsol oferują praktycznie te same gry, co komputery PC. Większość producentów wypuszcza nowe gry platformowe xbox 360 na ten właśnie sprzęt, na sprzęt konkurencyjnych firm i tradycyjne komputery. Z reguły daty emisji są w podobnym okresie, więc nie powinno być problemów z tym, że trzeba dłużej poczekać na ukazanie się ulubionego tytułu (sprawdź takie: gry muzyczne na konsolę Xbox 360).

Prezentowany tekst nieprawdopodobnie Cię zainteresował? To przejrzyj także odmienne pomocne artykuły, które posiadają niezwykle ciekawe informacje – wciągną Cię zupełnie.