Uczyć dziecko powinniśmy na wiele sposobów

Jeżeli zamierzamy dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, powinniśmy zatroszczyć się o jego odpowiednią edukację. Musimy jednak pamiętać, że nauczać i edukować dziecko możemy na różne sposoby – i nie chodzi tu tylko o wysłanie dziecka do dobrej szkoły, czy zapewnienie mu rozmaitych książek do nauki, ale także o edukację poprzez rozrywkę. Niejedne badania pokazują bowiem, że nic tak nie podnosi wyników w nauce, jak edukacja poprzez zabawę i współpracę z innymi ludźmi.

klocki

Autor: kloniwotski
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie nauka przez zabawę jest dostępna na wiele sposobów. Można przykładowo dać dziecku jego ukochane klocki lego z Star Wars czy Klocki Super Heroes i zaangażować go w odgrywanie konkretnych scenek, gdzie będzie musiało wykazać się różnymi umiejętnościami albo z kolei zakupić konkretne gry edukacyjne, które dadzą dziecku radość, a równocześnie będą go czegoś uczyły.

Odpowiednie zabawki, dopasowane do wieku i upodobań dziecka to jedna z lepszych metod na połączenie tego co przyjemne z pożytecznym: dziecko lepiej się uczy, kiedy może przyswajać sobie nową wiedzę czy umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Naturalnie, zamiast zamówić standardowe najlepsze zestawy Lego czy inne zabawki, można również zachęcić dziecko do nauki poprzez zabawę z innymi dziećmi – do tego typu zabaw nie są konieczne żadne gadżety, liczy się odrobina wyobraźni i kreatywności i zabawa murowana – dzieci tak naprawdę są w stanie wyszukać sobie świetne zajęcie, nawet jeśli nie mają w zanadrzu nowych gier komputerowych czy

klocki

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

reklamowanych w telewizji zabawek.

W czasie zabawy z rówieśnikami uczą się współpracy, nowych ról społecznych a także umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Świetnym przykładem mogą być chociażby rozmaitego rodzaju obozy dla dzieci zwłaszcza jeśli obozy tego rodzaju będą miały integracyjny charakter.

– prywatna szkoła podstawowa – wilanow.varsovia.edu.pl przez zabawę wydaje się być w dzisiejszej rzeczywistości jedną ze skuteczniejszych metod na wspomaganie rozwoju u dzieci. Kupujmy im więc edukacyjne zabawki i gry, ale również wysyłajmy pociechy na ciekawe obozy i zapisujmy na przeróżne zajęcia edukacyjne, które będą adekwatne do preferencji i upodobań naszego dziecka. tylko wówczas będziemy pewni, że troszczymy się w kompleksowy sposób o jego edukację gwarantując mu jednocześnie dobrą zabawę.