Kreatywna zabawa atrakcyjnymi klockami w każdym wieku

przez | 14 września 2021
Klocki to bodaj jedna z najbardziej wziętych zabawek, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w wypadku pluszowych misiów jak i w wypadku klocków, bez znaczenia jest czy bawi się nimi chłopiec czy dziewczynka, równie kapitalnie zabawiać się nimi będą chłopaczki jak i dziewczynki. Pierwsi korzystając z prostokątnych brył budować będą auta i aeroplany bądź koszary dla ołowianych żołnierzyków. Natomiast dziewczęta mogą postawić mieszkanka dla laleczek, chociaż oczywiście nie jest to zasadą. Zdarzają się również panienki, które bawią się autami, jak chłopcy wznoszą garaże i podobne konstrukcje.

wieża z klocków Lego Duplo

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niekwestionowanym walorem zestawów Lego Duplo bądź innych tego typu zabawek jest to, że dzieci ogranicza wyłącznie ich własna fantazja. Tego rodzaju zabawki uczą dzieciaki kreatywności i wyrabiają wyobraźnię. Poza wszystkim, może to być znakomita frajda dla całej rodziny. Nie ma przeciwwskazań, ażeby wraz z latoroślami bawili się dorośli. Nieskomplikowanie konstrukcje możemy składać nawet z najmniejszymi maluchami.

klocki typu Lego

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie propozycja zestawów klocków jest bardzo bogata, zależnie od wieku i zainteresowań użytkownika. Zestawy Lego Duplo produkowane są dla najmłodszych, z tego powodu klocki są stosunkowo duże, tak by dziecko w wieku poniżej 3 roku życia mogło używać ich całkowicie pewnie, tak że nawet to najmniejsze z maluchów w toku zabawy nie zmieści do buzi żadnego elementu. Zestaw klocków Lego Duplostworzono z trwałego materiału. Jak już wspomniałem poszczególne części są duże, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Oprócz tego takie duże klocki o wiele łatwiej jest z sobą łączyć, wygodniej jest je wziąć do rączki małemu człowieczkowi. Dopasowane są one także do stanu rozwojowego potomka.

Zainteresowały Cię informacje used game machines for sale podane w naszym wpisie? Bardzo miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą nowymi wątkami. Czekamy na opinię!

Zatem najmniejsze z czeredy mogą pobawić się klockami w kształcie zwierzątek. Nawet logo zestawu Lego Duplo to schematycznie naszkicowany szarak. Świetnie ono naświetla filozofię tegoż zestawu. Wszystko jest tu proste i jasne, tak by maluch nie miał problemu w czasie składania klocków, i nie zrażał się zbyt zawiłymi zadaniami.

Proste formy i wyraźne odcienie posiadają też walory edukacyjne. Schematyczne kształty zwierzątek a także osób mają za zadanie maluszkowi pomóc w zapamiętywaniu i kojarzeniu nazw z konkretnymi przedmiotami w realności. Kiedy maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają na niego następne atrakcje, ponieważ zabawy klockami to doskonała zabawa dla dzieci w jakimkolwiek wieku.