Które zabawki zakupić małemu dziecku?

przez | 3 maja 2022
Wśród wszystkich zabawek dostępnych w handlu nadal wysoką lokalizację zajmują klocki klocki. Uwielbiają się nimi bawić tak chłopcy budując przeróżne budynki czy samochody jak też dziewczynki które to zazwyczaj budują z nich domki dla swych lal.

Lego Super Heroes

Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba przyznać, że propozycja zestawów klocków jest obecnie niezmiernie szeroka. Zacząwszy od klocków pospolitych, takich jakimi my niegdyś się bawiliśmy, to znaczy mam na myśli drewniane, barwne sześciany i rolki, przez klocuszki plastykowe których to odmian można spotkać nieogarnione ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego rodzaju klocki firmy Lego, dopasowane do etapu rozwoju użytkowników.

Najmłodszym latoroślom to znaczy w wieku 3-6 poświęcone są zestawy Lego Duplo. Uczą one dzieciaczki rozpoznawać kształty zwierzątek, przedmiotów i ludzi, a także rozróżniać poszczególne barwy. Tymczasem latoroślom ciut starszym, w wieku 6-12 lat, poświęcone są powyżej wspomniane zestawy Lego Super Heroes przedstawiające znane postacie z bajek dla dzieci. Młodzi użytkownicy mogą więc kiedy już złożą klocki bawić się nimi w dalszym ciągu, mogą wczuć się w rolę swoich ulubionych postaci z bajek.

Kliknij bez strachu tu a zobaczysz, że w najświeższym źródle przedstawiono niezwykle intrygujące materiały. One również są emocjonujące.

Młodzieży i dzieciom, w wieku 12-16 lat dedykowane są z kolei poważne zestawy Lego Technic.

zestaw klocków Lego

Autor: Brickset
Źródło: http://www.flickr.com

Za ich pomocą mali inżynierowie składają rozmaite mechanizmy, poczynając od pojazdów, przez statki do wyciągarek. Modele te mogą być nawet sterowane zdalnie. Uważam, że niewątpliwą zaletą zestawów klocków lego jest to, że po wybudowaniu danej budowy dziecko dalej jest zainteresowane zabawom. Mam tu na myśli wspomniane wyżej zestawy Lego Super Bohaterowie, Przygoda, Castle a także Lego Technic.

Zaletą z kolei prostych klocków z plastiku czy wykonanych z drewna jest to, iż nie ograniczają one fantazji malucha, można z nich ułożyć prawie wszystko: pojazdy, aeroplany, domki dla lalek, mostki, ogrodzenia, ciuchcię, poligony dla plastikowych żołnierzyków.

Reasumując, we wczesnym dziecięctwie i wczesnej młodości taka zabawa może pełnić ogromnie istotną rolę wychowawczą. W przypadku gdy zabawa w budowanie z klocków staje się powodem do utrwalania relacji rodzinnych, spełnia ona zarazem funkcje socjalizujące.