Telewizory plazmowe, LCD i LED – który ma najlepsze parametry?

przez | 8 lipca 2021
Już czas aby wymienić odbiornik telewizyjny na nowszy? Wahasz się czy zakupić telewizor plazmowy, tv wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czy telewizor ledowy? Poniższe informacje pomogą Ci dokonać trafnego zakupu, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli polecamy obejrzeć ofertę jaką prezentuje sklep internetowy rtv.

Przy doborze telewizora istotna jest przekątna ekranu, rozdzielczość i trwałość.

Niekiedy możemy zasugerować się producentem, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które oferują od niedawna najnowsze telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Znaną wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie lokalnych wypaleń na powierzchni ekranu. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnych.

Czy masz ochotę może poddać tę kwestię dalszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj serwis, który omawia pokrewne tematy.

Producenci plazm aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu.W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LEDowych dzięki sposobie działania diod i obszernym spektrum kolorów obraz jest niezwykle ostry. Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Zużycie energii w tych TV jest zdecydowanie niższe, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w standardowych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm LG, Samsung i Panasonic.

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku.

Czy podoba Ci się prezentowany materiał? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie puszman narożniki, ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją dobrego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości odbiornika zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor 32 cale czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów takich jak kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem powinien być dobrze przemyślany, aby odbiornik dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: