Z jakich przyczyn rekomenduje się posyłać dzieci na obozy konne?

przez | 5 listopada 2021
Czy każdy z nas musi posiadać zainteresowania? Zapewne nie, lecz jakże monotonnie mija dzień za dniem bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. W związku z powyższym to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka oraz umożliwienie mu ich rozwój. Odpowiednią porą ku temu są wakacje, w trakcie których – zamiast oddawania się błogiemu lenistwu na złotych plażach – warto pomyśleć o spełnieniu marzeń dziecka.

koń

Autor: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Kolonie zapewniają naszym dzieciom możliwość spróbowania czegoś zupełnie nowego, możliwość podróżowania, a co najważniejsze zdobycia teorii i…praktyki. Oferta obozów wakacyjnych przedstawia się niezwykle interesująco, począwszy od obozów sportowych, po obozy żeglarskie lub obozy konne.

Co więcej, w przypadku każdej z tych umiejętności, im wcześniej dzieci rozpoczną naukę tym lepiej.

Warto więc, już w młodym wieku zainteresować dzieci końmi czy żaglówkami, gdyż jeżeli naprawdę złapią bakcyla, będzie to pasja na zawsze.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje lada dzień – zastanawiamy się, planujemy nadchodzące miesiące.

Jest pomocna witryna (http://www.alpaki.pl/), na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki kontaktom z żywym stworzeniem to znacznie więcej niż zwyczajny sport. Aby zachęcić naszą niezdecydowaną osóbkę, zobaczmy pobliskie stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w w sieci frazę kolonie konne – albo zobacz to: ).

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do źródła (https://www.zielonalapka.com/pl/p/Podwojny-odstraszacz-wodoszczelny-na-kuny%2C-dzikie-zwierzeta%2C-szczury%2C-myszy-100-profesjonalny/196), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu dużo zajmujących Cię tematów, które są tam omówione.

Koń w trudnych momentach potrafi dodać otuchy jak najwierniejszy przyjaciel, samą swą obecnością. Może być również wspaniałym terapeutą. Kontakt w postaci dotyku z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu.

Letnie, samodzielne wypady uczą dzieci zaradności, podejmowania decyzji, pokonywania małych trudności oraz zaszczepiają ciekawość do świata. To dzięki takim wyjazdom nasze dziecko poszerza horyzonty, rozwija pasje i zainteresowania. W związku z tym pozwólmy dziecku rozwinąć skrzydła, a w dalszym życiu wzniesie się na wyżyny swych możliwości.