W jaki sposób własnoręcznie zrobić fiszki do nauki języków?

przez | 10 lipca 2021
Znajomość języków obcych to obecnie podstawa, w szczególności, jeśli szukamy pracy albo wybieramy się na zagraniczne wczasy. Miło jest móc rozmawiać z żyjącymi tam mieszkańcami, a nie tylko porozumiewać się za pomocą rąk. Praca zaś wymaga znajomości choć jednego języka, ponieważ przedsiębiorstwa coraz częściej współpracują z zagranicznymi wytwórniami. Jak sprawnie nauczyć się języka?

Nie ma jednej dobrej metody – każdy musi szukać swoich sposobów, które pozwolą mu na błyskawiczne przyswojenie nowych słów. Jednak bez wątpienia niezwykle owocną techniką jest nauka z fiszek.

Fiszki to

notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

karteczki, na których mieszczą się słowa w obcym i rodzimym języku – jedno na awersie, następne na rewersie fiszki. Nie muszą to być wyłącznie hasła, lecz także zwroty. Fiszki dostępne są w wielu sklepach i księgarniach, lecz o wiele lepiej jest przygotować je samodzielnie. Dlaczego? Przez to już w trakcie ich robienia możemy stopniowo zapoznawać się z nowym słownictwem.

Opracowaliśmy wpis o podobnej tematyce. Umieściliśmy go na następnej witrynie. Wejdź więc w ten link i dowiedz się szczegółów (https://www.tort-artystyczny.pl/) z tym związanych.

W jaki sposób wobec tego najlepiej jest je sporządzić?

Nade wszystko niezbędnych będzie kilka kartek lub kartonów, długopis oraz nożyczki i linijka. Na papierze robimy poziome oraz pionowe linie, dzielące ją na kolumny oraz wiersze. Potem po jednej stronie piszemy wyrazy w języku polskim, natomiast po drugiej stronie – w języku obcym. Już podczas pisania mózg przyswaja sobie nowe słownictwo, które później jest o wiele łatwiej zapamiętać, ponieważ widzimy je nie pierwszy raz.

Kliknij ochoczo ten odnośnik – odnajdziesz tam tak samo zajmujące treści. To wciągający wpis, który też jest godny uwagi.

W dalszej kolejności wycinamy fiszki i wkładamy je do koszulek. Możemy porządkować fiszki wedle kategorii tematycznych albo w inny komfortowy dla nas sposób. Fiszki można trzymać w segregatorach czy pudłach na buty – wszystko jest zależne od naszej pomysłowości.

Dzięki fiszkom nauka szybko przyniesie pozytywne efekty, a do tego będzie bardzo miła. Fiszki można wziąć ze sobą w każde miejsce, albowiem mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego problemu z ich schowaniem. Warto jest sprawdzić taki sposób nauki i jak najszybciej poznać nowe języki, a świat będzie dla nas otwarty! Można też zapoznać się z internetowymi fiszkami, które zdobywają ogromną popularność i można je gromadzić na dysku komputera albo wymieniać się nimi z innymi użytkownikami.