W jaki sposób połączyć kosmos z fikcyjną akcją? Graj w gry kosmiczne

przez | 24 stycznia 2022
Jaki jest sposób na połączenie historycznej, najlepiej średniowiecznej pasji z rozrywką gier online? Jakie propozycje oferuje internet fanom kosmosu? Producenci gier historycznych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
I w historycznych, i kosmicznym grach interfejs oparty jest na analogicznych regułach. W kosmicznych akcjach gracza zadaniem jest zadbanie o zdobywanie przestrzeni wszechświata i przejęcie cennych surowców. Ma on swój „bolid” – maszynę, którą ulepsza przez kolejne modyfikacje – zobaczymy to m. in. w Dark Orbit. O ile wyszukamy w internecie gry kosmiczne (poznaj ofertę) nastawione na zdobywanie przestrzeni, materiałów, a dopiero potem walkę, to część fabuł koncentruje się głównie na zwalczaniu kosmicznych konkurentów. Niczym w „Gwiezdnych wojnach” stajemy się dowódcą promu kosmicznego, panem odległych przestrzeni, eksploratorem planet.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie szkoła dla dzieci z zespołem aspergera, która dotyczy podobnej problematyki.

Wykonanie poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec – dalej kolonizujemy kolejne przestrzenie. Zabawa w potęgę kosmosu jest do kupienia w wielu wersjach na komputer: Starpoint Gemini, Star Citizen, czy znanemu nawet kosmicznym laikom – Star Wars.

w co grac

Zwolennicy akcji historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na zwykłego peceta. Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis – jest to symulator oparty na prawdziwych momentach i procesach z przeszłości. Do wyboru jest kilkaset państw, którymi rozpoczyna się akcję na przełomie średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin rządzimy państwami jako dyktatorzy, generałowie, kierownicy manufaktur, handlowcy i ekonomiści w jednym! To od nas zależy los i rozwój naszego państwa. Zwolennicy antyku, dla których akcje i gry średniowieczne nie wydają się ciekawym motywem, postawią na starożytny kontekst gier. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej wyspie. Jako władcy ojczyzny filozofów decydujemy o rozwoju ekonomicznym, wojennym, kulturalnym. Od gracza zależy na który kierunek rozwoju – wojsko, infrastrukturę, zasoby – postawi w trakcie gry.Jedno jest pewne – to interesujący sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.