O jakich zabawkach marzą współcześnie dziewczynki?

przez | 14 maja 2022
Zabawki są dobrym wyjściem na zabawianie dziecka. Nie to jest jednak najważniejsze. Zabawka – choć jest tylko przedmiotem – okazuje się być kreującą kreatywność, zainteresowania oraz możliwości intelektualne naszego dziecka. Dodatkowo ma duży wpływ na osobowość i kształtuje wyczucie piękna. Główne zadanie lalek z perspektywy nauki jest wpojenie w młodej osobie poczucia odpowiedzialności, szacunku względem ludzi i dbałości o własne rzeczy.

lalka

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór właściwej zabawki okazuje się więc ważną funkcją. Trudnym wyzwaniem jest więc połączenie własnych preferencji w wyborze zabawki z chęciami które wyraża dziecko. Standardowa Barbie może być dla dla dzisiejszych dzieci towarem zbyt archaicznym. Jeśli chodzi o popularność należy wskazać sporo modeli, którymi dzieci ostatnio bawią się najczęściej.

Monster High

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle lubiane stały się ostatnimi czasy lalki z linii Monster High. Są to zabawki nieco odmienne z uwagi na ich niecodzienną charakteryzację. Zabawki te są postaciami zaprojektowanymi na wzór kultowych postaci grozy jakimi są Dracula, Mumia czy wilkołaki. Seria opowiada o lalkach, które są przyjaciółkami ze szkoły. Każda z lalek ma odmienne hobby oraz ulubiony szkolny przedmiot, dlatego też każda osoba ma możliwość wybrać swoją ulubioną postać.

Interesuje Cię ta kwestia? Jeśli szukasz dodatkowych wiadomości, które też okażą się przydatne, kliknij ten link i przeczytaj więcej w serwisie (https://www.e-plastyczny.pl/rysunek).

Lalki te dają możliwość naszym dzieciom w wyzbyciu się całkowicie zbędnych lęków, które związane są z upiornymi postaciami. Jedną z najbardziej popularnych zabawek wspólnoty Monster High (Lalka Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662 od Mattel) jest Skelita Calaveras – lalka, której głównym atrybutem stał się notesik w którym wszystko notuje. Jest ona często z dzienniczkiem i piórem, dzięki czemu Twoje dziecko także ma możliwość zajmować się notowaniem oraz rozwijaniem umiejętności pisania. Cała nazwa towaru to Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Natępna lalka z upiornej serii to Lalka Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Jest to lalka o nazwie Rochelle Goyle – upiorna podróżniczka mająca w zestawie dziennik oraz strój podróżny.

Dla rodziców wolących raczej klasyczny wizerunek lalek polecana jest lalka Lalka Zapf Creation Lalka Bobas My Little Baby Born – Nappy Time 817773 (więcej: lalka My Little Baby Born na To bardzo miła laleczka bobas, która przemawia oraz rusza nóżkami. Opieka nad nią wygląda zupełnie jak bobasem – należy wymieniać jej pieluszkę i karmić, ponieważ jeśli tego nie robimy zabawka płacze.