Zabawki, które rozwijają umysł

przez | 11 stycznia 2022
Zastanawiasz się jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko nie trafiła w kąt? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które wydając dźwięki ”nawołują” do zakupu. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, gdyż większość z nich opiera się na odtwarzaniu tego samego działania przez dziecko. Jeśli poszukujesz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postaw na zabawki kreatywne.

[

okulary

Autor: Ernst|Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla starszaków zestawy do składania pojazdów czy puzzle Jumbo. Mimo, że układanie puzzli to najbardziej wiekowa z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, ich popularność nie maleje. I dobrze, ponieważ zalety układanek są nie do przecenienia. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale także prowokuje do myślenia.

Z jakiej przyczyny, tak spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, aby podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich milusińskich należy wziąć pod uwagę, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

Dziecko , które spędza większość czasu przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało chęci na uczestnictwo i zaprezentowanie się w dorosłym świecie. Biorąc to pod uwagę dajmy pozwolenie małym konstruktorom i odkrywcom na twórczy bałagan w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może

zabawki

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

być niezwykle emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja oczaruje dorosłych. Zabawki kreatywne pomagają naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym atutem jest to, iż są ładne, już wkrótce wylądują w kącie tudzież na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Po prostu nieprzemyślany przez rodzica.

Zainteresowały Cię te wpisy? To świetnie. Wejdź w kolejną stronę i doczytaj ponadto (www.psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-nerwicy/) inne informacje. Podziel się z twórcami swymi ocenami.

Prezent nie musi być drogi i głośny by spodobał się dziecku. Obecnie, w sezonie letnim słusznym prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, szczególnie takie, które wykonał optyk toruń. Dużo o okularach : w tym miejscu