Osprzętharcerki pomocne na biwaku harcerskim

przez | 10 lipca 2021
Harcerstwo od lat cieszy się w naszym kraju sporym zainteresowaniem. W ubiegłych latach było naprawdę popularne, praktycznie każda ze szkół posiadała własne harcerskie i zuchowe gromady.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie chętnie wyruszali na spotkania, harcerstwo kształtowało charaktery młodzieży, ale także uczyło patriotyzmu, odpowiedzialności i wytrwałości. Dzisiaj, pomimo tego że świat wygląda całkowicie inaczej, panuje elektroniczna rozrywka, to cały czas jest wiele dzieci, jakie chcą zostać harcerzami i rozpoczynają przygodę z jedną z drużyn. Tak naprawdę nie ma potrzeby spełniania jakiś bardzo wygórowanych warunków, aby harcerzem się stać. Wystarczy trochę wolnego czasu i przede wszystkim zaangażowanie. Podobnie jak dawniej, dziś także harcerstwo poza tym, że umożliwia przeżycie wielu barwnych przygód, kształtuje postawę i charakter swych członków, uczy patriotyzmu, pracowitości i odpowiedzialności. (jedzenie liofilizowane) Jeśli ktoś poszukuje w tym jedynie szybkiej, płytkiej rozrywki, to szybko się zapewne znudzi, ale jeżeli jakieś cechy charakteru i wartości nie są mu obce, to z pewnością odnajdzie w uczęszczaniu na zbiórki wiele przyjemności i radości.

Bycie w harcerstwie nierozerwalnie kojarzy się z rajdami i obozami. Harcerze bardzo często mając wyjazdy, wypoczywając i uzyskując w czasie takich wypraw kolejne umiejętności. Żeby zostać nim nie trzeba wielkich nakładów finansowych, lecz parę rzeczy raczej każdy harcerz warto żeby miał. Do wypraw na obozy i biwaki z pewnością może się przydać własny sprzęt turystyczny, taki jak śpiwór czy karimata (przydatne akcesoria). Jeśli chce się aktywnie brać udział w życiu harcerskim, to należy zainwestować trochę więcej i zakupić markowy, porządny sprzęt (więcej na Pozwoli to na wyjazdy nawet w jesienne miesiące, gdy jest niższa temperatura, bez obawy że się przemoknie.

Na prezentowanej stronie znajdują się warte zainteresowania informacje, ale przeczytaj też dodatkowe tematyczne wątki (http://strojemikolaja.pl/), ponieważ one również na pewno Cię zainteresują.

Oprócz tego każdy harcerz powinien posiadać chustę, pas i mundur, a po uzyskaniu nowych zdolności nagradzane to jest odpowiednią naszywką na mundurze. Do kupna takich rzeczy najlepsza będzie internetowa składnica harcerska, w niej zakupić będzie można wszystko co potrzebne w dobrych cenach.