Młody konstruktor

przez | 10 lipca 2021
Mój wujek jest majsterkowiczem. Człowiekiem który – jak mi się zdawało w dzieciństwie – potrafi zbudować niemal wszystko, od karmika dla ptaków w podwórku, po sprzęty domowe samodzielnej budowy. Z fachu wujaszek lakieruje auta.

lego technic

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Jest poza tym artystyczną duszą, skutkiem czego we własnym domu (poza samodzielnie wykonanymi meblami) na suficie i ścianach wyrysował oryginalne dekoracje. Jak większość osób w mojej rodzinie jest człowiekiem który uwielbia odpoczywać w sposób aktywny. Odbiornik TV niezbyt często jest u wujka włączony. Na urlopie poszukuje sobie coś do roboty. Od lat w długie, jesienne wieczory zajmuje się modelarstwem, co zdaje mi się daje jemu spełnić się jako konstruktor. Jak tak patrzę czasem na wuja w czasie rodzinnych odwiedzin przy budowaniu replik widzę w wuju chłopca. I zastanawiam się czasem czy wujkowi nie sprawić figielka i zakupić mu zestaw Lego Technic.

Mam świadomość, że tego typu suwenir dla sześćdziesięciolatka to bardzo karkołomny koncept, ale myślę że uradowałby się na ten przykład ze sterowanego za pomocą pilota modelu maszyny budowlanej . Samochodzik ten został opracowany przez producenta kloców we współpracy z wytwórcą prawdziwej maszyny budowlanej. Odwzorowano najdrobniejsze szczegóły, nawet drobne jak konstrukcja prawdziwego napędu. 11 latek zainteresowany tym jak działają różnorakie aparaty z całą pewnością zestawami Lego Technic powinien być zachwycony. Pozwalają one na uczenie się przez małego technika jak konstruuje się prawdziwe samochody, z czego są pojazdy zbudowane. Jako że wybrane miniatury (jak wzmiankowana ładowarka) są modelami zdalnie sterowanymi, przyszły technik ma sposobność zapoznania się z elementami nowoczesnej techniki.

Oczywiście dostępne są również prostsze modele z napędem „naciągowym”, wykorzystujące do jazdy zasadę sprężyny. Tak więc dziecko ma możliwość w rzeczywistości obcować z zasadą zamiany energii. Uczy się zatem przy okazji elementów fizyki. Niezaprzeczalnym atutem zestawów Lego Technic jest to, że pojedynczy zestaw to dwie zabawki. Ponad to poszczególne zestawy Lego Technic są ze sobą zgodne, da się je więc ze sobą prosto zestawiać i konstruować jeszcze bardziej trudne aparaty. Wobec tego przyszły technik ma przed sobą coraz to nowe trudniejsze zadania.

Jeżeli chcesz poznać rozważane zagadnienie także z innej perspektywy i szukasz analogicznych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj.

Z całą pewnością więc nie znudzi się. Produkty te przeznaczone są dla dzieci między jedenastym a szesnastym rokiem życia. Młodsze latorośle najprawdopodobniej nie poradzą sobie.