Słodki sen

przez | 17 marca 2022
Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Wychowanie małego dziecka wymaga nadzwyczajnej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie zabawy może dojść do niebezpiecznego wypadku, maluch może zlecieć z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Jest wiele teorii, według których takie rozwiązanie ma wiele minusów. Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich jest ich wiele , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama półrocznej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duży komfort: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

Jakie kolory do pokoju dziecięcego

Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore

Następnym plusem kojca jest możliwość zakupu modelu z łóżeczkiem. Sama budowa również ma wiele korzystnych aspektów. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas zabawy czy próby wyjścia nie wypadnie i nie zrobi sobie krzywdy. Posiada metalową konstrukcję, co chroni przed przewróceniem, a dzięki materiałowym wykończeniom dziecko nie otrze sobie skóry.

Jeżeli opisywany tekst okazał się dla Ciebie ciekawy, nie wahaj się i sprawdź szczegóły tutaj lampydodomu.pl – poznasz jeszcze dokładniejsze informacje.

Każdy kojec ma dodatkowo zamontowane obrotowe kółka, dzięki czemu można go przemieszczać i stawiać w różnych pokojach w domu.

Więcej na

Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej kupnie, należy wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim należy dopasować pościel do wzrostu i wieku malucha. Musi dawać komfort, wokół obszycia nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym razie maluch mogłoby się skaleczyć. Kolejny ważny punkt, to aspekty zdrowotne. Pościel dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest uczulone trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów które mogą wywołać alergię. Kolor pościeli także jest istotny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej smutny kolor może się źle kojarzyć. W poszukiwaniu odpowiedniej pościeli zdecydowanie ułatwią katalogi znajdujące się w sklepach, a także strony internetowe sklepów.

Opublikował