Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Osprzętharcerza potrzebne na biwaku harcerskim.

Harcerstwo od wielu lat cieszy się w naszym kraju niesłabnącym powodzeniem. W poprzednich latach było bardzo popularne, w zasadzie każda ze szkół posiadała własne gromady zuchowe i harcerskie.
Obóz harcerski
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie bardzo chętnie wyruszali na zbiórki, harcerstwo formowało postawy młodzieży, ale także uczyło patriotyzmu, odpowiedzialności i wytrwałości. Dzisiaj, pomimo tego że świat wygląda zupełnie odmiennie, panuje elektronika i szybka rozrywka, to w dalszym ciągu znajduje się wiele dzieci, które pragną zostać harcerzami i zaczynają przygodę z jedną z drużyn. W zasadzie nie ma potrzeby spełniania jakiś wygórowanych warunków, aby harcerzem zostać. Wystarczy trochę wolnego czasu i odpowiednia motywacja. Podobnie jak przed laty, dzisiaj także harcerstwo oprócz tego, że umożliwia przeżywanie licznych interesujących przygód, umacniają charakter i postawę swych członków, pokazuje patriotyzm, pracowitość i odpowiedzialność. Jeśli ktoś poszukuje w tym jedynie płytkiej, szybkiej rozrywki, to może się szybko znudzić, lecz jeśli jakieś wartości i cechy charakteru obce mu nie będą, to z pewnością odnajdzie w chodzeniu na zbiórki sporo przyjemności i radości.
Bycie w harcerstwie nierozerwalnie kojarzy się z obozami i rajdami. Harcerze często mając wyjazdy, odpoczywając i zdobywając podczas takich wypraw kolejne umiejętności. Aby nim zostać nie potrzeba dużych nakładów finansowych, ale parę rzeczy raczej każdy harcerz warto żeby miał. Do wyjazdów na obozy i biwaki na pewno przyda się dobry sprzęt turystyczny, taki jak karimata lub śpiwór (sprawdź na stronie sklepu). Jeśli chce się aktywnie brać udział w harcerskim życiu, to warto zainwestować nieco więcej i zakupić sprzęt porządny i markowy (składnica internetowa - wgl.pl). Pozwoli to na wycieczki nawet późną jesienią, gdy jest niższa temperatura, bez obawy że się przemoknie. Oprócz tego każdy harcerz powinien posiadać chustę, pas i mundur, a po uzyskaniu nowych umiejętności nagradzane to jest specjalną naszywką na mundur. Do zakupu takich akcesoriów najbardziej odpowiednia jest internetowa składnica harcerska, w niej zakupić będzie można wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.

Kategorie artykułu