Wolne, a Ty nie masz pojęcia czym się zająć?

przez | 15 lutego 2022
Nie masz pomysłu na weekend? Chciałbyś gdzieś udać się za miasto, może pochodzić po górach, jednak prognozy pogody wykluczają twoje piękne plany. Także co ci pozostaje? Zostanie w domu, bezproduktywne i przypadkowe oglądanie telewizji? Szkoda na to czasu. Mamy lepszy zestaw propozycji!

Książka nie jest twoim wrogiem, to pierwsza rzecz, która przychodzi mi na myśl, w momencie gdy pomyślę, jak duża część społeczeństwa zapatruje się na spędzenie czasu z książką. Faktycznie, czytelnictwo z roku na rok spada, książki sprzedają się

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com

słabo, z tego powodu tendencja nie usposabia pozytywnie. Ale wciągająca lektura to świetny „zabijacz” czasu. Nie ma znaczenia, jaka to będzie książka, „dobra” to pojęcie względne, ważne, żeby się tobie podobała.

Przedstawiany artykuł całkowicie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zafascynuje Cię także pomocna treść (https://pischool.pl/francuski/), która posiada pokrewne informacje.

Uwierz, że w ten sposób zagospodarowany czas da ci więcej korzyści niż długie godziny przed migającym ekranem, w którym wieje nudą i beznadzieją.

Ludzie w kinie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli faktycznie jednak nie możesz obejść się bez telewizji to uruchom… komputer. No przecież, w Sieci masz zdecydowanie większy wybór interesujących materiałów niż w telewizji. Ostatnio często rekomendowaną rozrywką są seriale. Bardzo zajmują, a czasu na nie zawsze jest za mało, więc warto wykorzystać czas, który i tak nie masz czym zapełnić. Do wyboru masz wiele tytułów: serial przygodowy, serial romans (polski serial przygodowy), a może dajmy na to coś z serii serial science fiction albo serial sensacyjny (seriale typu science fiction). Jestem pewny, że trudno będzie wybrać, ale warto podjąć tą decyzję.

Ciekawą propozycją jest również spędzenie trochę czasu w kuchni, ale nie tak, żeby coś wziąć z lodówki i wrócić przed ekran telewizora, wymagany jest dłuższy pobyt w kuchni, żeby przygotować coś ciekawego. Z jednej strony masz zorganizowaną pewną część czasu, gotujesz coś z zapałem, z drugiej strony, później z apetytem konsumujesz efekty swojego wysiłku. Smaczne, ale mogłoby być znacznie lepsze? To nieważne, bo ważne są zapał i ciekawe doświadczenia. Ten sposób na zagospodarowanie wolego czasu nie jest też z całą pewnością zarezerwowany jedynie dla kobiet, przecież na kuchennych drzwiach nie ma napisu: „wyłącznie dla Kobiet”. Także nie krępuj się, sprawdź, jakie będą efekty twojej pracy, a jednocześnie zagospodaruj wolny czas czymś produktywnym, co zapewni ci nowe doświadczenia a także inne niż co dzień poczucie, że robisz coś nie dlatego że musisz, ale dlatego że chcesz.