Zdecydowanie warto uczyć się języków, choćby ze względu na fascynującą przygodę, która umożliwia nam poznanie konkretnego obszaru kulturowego, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również dużo większa szansa na znalezienie lepszej pracy. Według rożnych badań rośnie w Polsce odsetek ludzi mogących się pochwalić znajomością co najmniej jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób posługuje się językiem angielskim, wśród starszych język rosyjski jest najbardziej popularny.
Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com
Wyniki te nie powinny dziwić. Rosyjski był jedynym słusznym językiem w czasie komunizmu. W szkołach panował niepodzielnie, wielu z tego powodu ma teraz wstręt do naszego wschodniego sąsiada . Wraz z zmianami zawitał do Polski język angielski i szybko zdobył nowe rejony. Obecnie wielu młodych ludzi, właściwie nawet – wszyscy znają ten język, jedni mówią płynniej, inni mniej płynnie w tym języku. Niemniej, poprzez znanie tego języka łatwiej się nam podróżuje, poznaje nowych ludzi, jesteśmy bardziej obywatelami tego świata i mamy zdecydowanie mniej kompleksów.
Wraz z nastaniem nowych czasów pojawiły się również inne języki (ucz się języków obcych). Obok angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo potrzebne, Niemcy to przecież nasz silny sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja zaś to także silny kraj, francuski tymczasem o jeden z ważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach nauczano także włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski. Narastające pokolenie już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był uczony na siłę więc nie mają problemów, by zacząć się go uczyć.
Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest bardzo przydatna, jednakowoż bardzo się przydaje .
Nie ociągaj się – jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to nakłaniamy Cię do wejścia do wpisu autora (https://e-hunter.pl/transportery-dla-psow), żeby obejrzeć następne frapujące informacje.
Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mniej znanego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – nieznane języki afroazjatyckie) to dobry pomysł, który może przynieść nam korzyści.