Zabawa na tak, ale pod czujnym okiem

przez | 10 lipca 2021
Kiedy lato się zaczyna pojawia się więcej opcji, ale i zagrożeń dla naszych pociech. Właściwie to o każdej porze roku można to powiedzieć, niemniej to właśnie latem, gdy można bawić się wszędzie zastawia się pułapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może okazać się zagrożeniem, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą spowodować w groźny uraz.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A co powiemy dopiero na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Nieprzeciętnie ciekawa rzecz, jakbym był dzieckiem sam bym bardzo chętnie pojeździł tym, więc nie dziwmy się, że nasze dzieciątka też tego pragną. To rozrywka niezwykła, przede wszystkim dla chłopców, którzy interesują się przeważnie samochodami i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki). Z tego też względu szczególnie pożądaną zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: jeździki).

Nie powinno się im tego zabraniać, powinniśmy wręcz zachęcać naszego szkraba do szczególnie intensywnej zabawy, gdyż przecież lata dziecięce, to wspaniały okres, który już więcej nie powtórzy się. Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas trzeba naszego dziecka pilnować, dajmy mu oczywiście wymaganą swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, na przykład, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach przypilnować, pomóc, doradzić, i podpowiedzieć kilka kwestii, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Musimy rozpatrzyć koniecznie też, że my przecież byliśmy dziećmi i teraz wiemy, jak bardzo ważna jest zabawa (każdy facet lubi pojazdy: motory i skutery dla maluchów). W dorosłym życiu nie doświadczymy już tego, a często osoby, które – kolokwialnie mówiąc – nie wyszalały się w dzieciństwie robią to w dorosłym życiu.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-mobilne/obrotowo-jezdne/), która odnosi się do omawianej sprawy, zatem zapewne też Cię zainteresuje!

To nie jest dobre. Najlepiej, żeby w dzieciństwie był czas na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina także jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko będzie się wszystkiego bało. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale także niebezpieczny, więc warto zachować uwagę i rozsądek.