Dlaczego tak naprawdę warto studiować?

przez | 10 lipca 2021
To cieszy, że wzrasta w Polsce ilość osób mających magistra. Chociaż nierzadko krytykuje się nieco jakość studentów, to w sumie można napisać jedno – praktycznie każdy absolwent polskich uczelni, jeśli oczywiście ma trochę oleju w głowie oraz chęci do pracy, może być skarbem dla dających pracę.

Nierzadko można usłyszeć, że w szczególności młodzi są beznadziejnymi pracownikami. To fałsz! Najzwyczajniej w świecie sytuacja na krajowym rynku pracy jest w dalszym ciągu daleka od ideału. Na przykład przeciętny Niemiec albo Amerykanin nie jest mądrzejszy od Kowalskiego, a zasadniczo nie ma ogromnych kłopotów ze znalezieniem pracy.

Studenci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Choć oczywiście czymś całkowicie oczywistym jest to, że jeśli nie chcemy później uskarżać się na słabe perspektywy, nieustanną niepewność o jutro, bez dwóch zdań powinniśmy w sensowny sposób podejść do własnej edukacji. A więc: jakie studia są aktualnie całkiem smakowitym kąskiem? Tzn., gdzie iść, aby potem najzwyczajniej dostać atrakcyjną pracę? Tego typu kierunków jest dużo, a artykuł nie jest jakąś książką, zatem można w sumie powiedzieć, że szczegółowe opisanie wszystkich kierunków nie jest możliwe. Jednakże spokojna głowa, coś tam zawsze można napisać.

W sytuacji gdy musisz przeczytać poza tym także inne podobne informacje na omawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu (https://www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/), do którego link jest tu.

A może komunikacja społeczna to kierunek, który daje fajne perspektywy na przyszłe lata (wątek o dziennikarstwie tu)?

A już w szczególności w stolicy Polski wiele pracy czeka na właśnie absolwentów takich kierunków. Sporo się mówi o tym, że absolwenci kierunków humanistycznych nie mają dobrych perspektyw. Zapewne absolwent medycyny ma sporo większe szanse na porządną pracę i korzystne wynagrodzenie, ale nie przesadzajmy. Dobrze rozumujący człowiek i tak zadba o siebie.

Nie czekaj – kliknij odnośnik (http://klubtanca.pl/pokazy-tanca/) i raduj się stworzonymi tam kolejnymi artykułami. Z pewnością poszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Może w owym tekście jest za wiele optymizmu, ale czy jest jakiś sens ciągłego żalenia się? Postarajmy się myśleć nieco bardziej pozytywnie, a będzie dobrze! Porada – warto porozglądać się za tzw. złotym środkiem, czyli idealnym kierunkiem.

Łatwo powiedzieć, a trudniej natrafić na te studia magisterskie, które mogą dać niezłą przyszłość , ale do tego nie będą ogromną katorgą. Sporo osób wybiera ten kierunek studiów, który kompletnie ich nie rajcuje. A potem jest płacz, bo w końcu przydałoby się skończyć już rozpoczęte studia.