Rozwój gier komputerowych

przez | 6 stycznia 2022
Ludzie grywali w gry od bardzo dawna. Jest to sposób na rozrywkę, a czasem rywalizację. Jedną z najstarszych rozrywek znanych człowiekowi jest gra królewska. Pierwsze zapisy o tejże grze pochodzą z IV wieku z terenu dzisiejszego Iranu, dokąd to szachy przywędrowały z Indii. Gramy także w innego rodzaju gry, dla przykładu wspomnę tylko domino, gry w kości, czy też futbol.

gra

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Gry zmieniły się wraz z odkryciem komputera PC. Ogólnie o konsolach można powiedzieć właśnie, że są takimi komputerami przeznaczonymi do grania w różnego rodzaju gry, dla uciechy. Pierwsze konsole wynaleziono w 1972 roku. Gra w nich zapisana, opierała się na przemieszczaniu punkciku na ekranie telewizora za pomocą dwu kreseczek. Upłynęły 42 lata, zarówno komputery jak i konsole bardzo się zmieniły.

Ogólnie o współczesnych konsolach mówi się, że są centrum zabawy – popularne gry na konsolę. Gry, które da się w nich zainstalować, oferują rozrywkę wszystkim, począwszy od wielbicieli sportu, po wielbicieli książek Fantazy. Tak więc, możemy prowadzić drużyny futbolowe i to najlepsze na świecie, można również potańczyć czy walczyć jako żołnierz sił specjalnych. Zmienił się również sposób kontrolowania grą. Tradycyjne joysticki zastąpiono

konsola

Źródło: http://www.morguefile.com/

gamepadem. Oczywiście produkuje się wiele rodzajów tych urządzeń. Prawie wszystkich tych urządzeń nie da się uaktualnić, zatem każda nowa wersja oprogramowania oznacza nowy produkt. W Europie wartość rynku gier wideo wynosi czterdziestu miliardów Euro w 2014 roku, co daje 170,4 mld PLN.

Rynek ten ekspresowo rośnie.

Bez obaw – zobacz link na stronie, który prowadzi do zbliżonej witryny. Znajdziesz na niej dające do myślenia wpisy w nawiązaniu do przedstawianego tu zagadnienia.

Przewiduje się, że w roku 2015 wzrośnie o ok. 40 procent, czyli przekroczy 60 mld Euro. Poszerzył się również krąg użytkowników. Co zaskakujące, duża część z nich to dorośli, kobiety ok 35 roku życia i panowie w wieku ok. 40 lat. W Polsce rynek ten ma wartość ok. 320 mln. Euro. Aktualnie trendy są xBox wyprodukowane przez Microsoft, które reagują na ruch. Podczas gry konsola robi nam zdjęcia z których można później się pośmiać, może uczyć nas tańca, pomaga ćwiczyć. Jest opcja by bawić się z towarzyszem.