Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Jak poprawiać kreatywność u własnego dziecka?

Rozwijanie u własnej pociechy kreatywnego rozumowania to obowiązek absolutnie każdego z rodziców! W końcu z całą pewnością nie chcielibyśmy mieć dziecka, które najzupełniej niczym się nie może wyróżniać. Naturalnie chodzi wyłącznie o bardzo pozytywne wyróżnianie się, zero kłopotu. Często uważamy, że akurat polska szkoła produkuje przede wszystkim takich ludzi, którzy tak naprawdę posiadają niemałą wiedzę teoretyczną, lecz co z tego wszystkiego, jeśli są ogromne problemy z bardziej kreatywnym rozumowaniem?


zabawki
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
A więc: to kapitalne jeśli jakiś rodzic, zapewne w większości matka, zdaje sobie sprawę jak bardzo ważną kwestią jest kreatywne rozumowanie. Ktoś kto rozumuje kreatywnie jest inteligentniejszy, w dorosłości może zarabiać większą kasę, aniżeli reszta!

A zresztą praktycznie wszyscy rodzice orientują się, że brak odpowiedniego stopnia kreatywności to ogromna przeszkoda w życiu. Świetnie, iż przynajmniej sposoby powiększania kreatywności wcale nie są wygórowane cenowo, a do tego ciężkie do zrealizowania. Na przykład nauczanie własnej pociechy języka angielskiego jest ciężkie, bo chroniczne gadanie do niego w tym języku, nie w polskim, jest niemal niemożliwe. Jednak to umiejętności lingwistyczne: akurat w przypadku kreatywności jest o wiele łatwiej. A weźmy chociażby pod uwagę zabawki kreatywne, które w całkiem przyjemny sposób sprawiają, że dziecko będzie w przyjemnej atmosferze powiększało stan własnej kreatywności.


Zabawki dla dzieci
Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Zapamiętajmy, iż zabawek kreatywnych jest dużo w polskich sklepach, to nie lata 80 czy coś w ten deseń. Kiedy będziemy oglądali się za zabawkami zwiększającymi kreatywność nie zapomnijmy o najważniejszym: niech to będą takie zabawki, które także mogą rozwinąć u naszej pociechy zdolności interpersonalne. W dzisiejszym świecie na nieszczęście wzrasta liczba relatywnie inteligentnych, kreatywnych dzieciaków, ale co z tego wszystkiego, jeśli głównie z winy własnych rodzicieli nierzadko nie mają niemalże wcale kontaktu z dziećmi w swoim wieku? Ten człowiek, który jest ponadstandardowo kreatywną osobą jest niemal skazany na sukces!

Kategorie artykułu