Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

W jaki sposób przygotować się na początek roku szkolnego?

Twój potomek wybiera się do szkoły? Masz już wszystko? Nie zapomniałaś o niczym? Piórnik, zeszyt i notes dla dziecka, notatnik, długopis, naklejki, flamaster, i jeszcze klej i nożyczki dla dzieci. Prawda jest taka, że to tylko jedna kwestia, a co z pozostałymi? Zadajesz pytanie o co chodzi? Nie zapominaj o przygotowaniu mentalnym i psychicznym twojego dziecka. Początek szkoły to dla niego wręcz rewolucja, nawet jak się cieszy, że to już, to możesz mieć pewność, że problemy pojawią się szybciej, niż myślisz.


coach biznesowy w trakcie zajęć
Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko się dziwić, że takie sytuacje zdarzają się. Nasze dziecko nagle zrywa kontakt ze światem dzieciństwa, beztroską, by wejść w tryby obowiązków i nauki. Co prawda, lekcje w pierwszych klasach nie są jeszcze jakieś weryfikujące, ale tylko z z naszego rodzicielskiego punktu widzenia, dla dziecka bowiem to wielki świat. Nauka literek, Nauka liczenia, malowanie, rysowanie, nowe dzieci, miejsca, nowe emocje, to wszystko wielka dawka dla twojej pociechy.


Jak powinnaś się zachować? Najlepiej przed pierwszym dniem w szkole nie okazywać swojego zaniepokojenia. Wiadomo, że będzie powodować to powstawanie różnych emocji, ale bądź pewna, że nie ty jedna się denerwujesz, już w budynku spotkasz innych równie spiętych rodziców, co ty, więc napięcie zaraz spadnie (zestaw notesów). Wystarczy krótka rozmowa, wymiana opinii i doświadczeń, wspomnienia swojego pierwszego dnia w szkole, a wszystko, całe spięcie powoli opadnie. Zejdzie to też z Twojego dziecka, gdy pozna nowych kolegów i zobaczy, że to dzieci podobne do niego. Nawet, jeśli w domu się trochę obawiał to teraz zobaczy, ze szkoła jest dość fajnym miejscem.


Zresztą, postaw się w sytuacji twojej pociechy i odnieś to do siebie w dorosłym życiu (naklejki dla ucznia). Żąden człowiek nie ma skóry słonia, wiec nieistotne czy zmieniasz pracę, czy udajesz się na randkę, zawsze czuć niepokój, jak to będzie, jak to się ułoży, czy zostanę zaakceptowana, czy dam radę? Te wszystkie zasadne pytania, z tym że my, dorośli potrafimy je lepiej wyartykułować niż dziecko. Ono może się czegoś się bać, lecz reagować niewspółmiernie. Wyobraźnia dzieci nie jest ograniczona. Warto zachować spokój i pokazać dziecku, że to zupełnie normalna sytuacja.

Kategorie artykułu