Masz za dużo niezajętego czasu? Tak więc nie siedź apatycznie

przez | 10 grudnia 2022
Często skarżymy się na małą ilość czasu, jednak wbrew pozorom, w momencie gdy mamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie potrafimy znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy w pogotowiu i czekamy chyba na jakiś impuls, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować oglądania telewizji. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i pooglądaj serial, który miałeś już dawno obejrzeć, ale zawsze nie starczało cina niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (seriale rodzinne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (seriale grozy) albo serial kabaret z serialu ranczo komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który chciałeś pooglądać, ale nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, bo wtedy byłeś zabiegany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest najlepszy czas, żeby to nadrobić.

Masz nadmiar czasu? Zabierz się za porządki, na które zwykle nie masz czasu. Mogą to być również te ogólnie rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (w końcu posprzątasz strych lub wyrwiesz chwasty), lecz również przez to pojęcie można rozumieć domowe naprawy i remonty. Są czasami takie drobne zaległości, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie dobry moment, aby naprawić zepsutą półkę czy pomalować zachlapaną ścianę.
W taki właśnie dzień możesz też odnowić swoje dawne kontakty. Na pewno masz znajomych, z którymi dawniej byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie zupełnie dlatego, że tak chcesz, lecz po prostu przez codzienne obowiązki: rodzina, praca, inne poważne sprawy. Z powodu nadwyżki wolnego czasu jesteś w stanie to teraz nadrobić, możesz umówić się z kolegą lub koleżanką, którą dawno miałeś okazji spotkać, by powspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, długo nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz również tak normalnie usiąść gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, dokąd zmierzam, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić w codziennej krzątaninie naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich wartości, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.