Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Czy dobrze jest studiować?

Cieszy, że rośnie w naszym kraju ilość osób mających magistra. Choć często krytykuje się nieco jakość edukacji, to w sumie można napisać jedno - praktycznie każdy absolwent polskich uczelni, jeśli oczywiście ma nieco oleju w głowie i chęci do pracy, może być prawdziwym skarbem dla dających pracę.

Nierzadko można usłyszeć, że w szczególności młodzi ludzie są kiepskimi pracownikami. To nieprawda! Najzwyczajniej w świecie sytuacja na polskim rynku pracy jest wciąż daleka od perfekcji. Powiedzmy przeciętny Szwajcar albo Amerykanin raczej nie jest mądrzejszy od Nowaka, a zasadniczo nie ma wielkich kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia.

Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Choć naturalnie czymś całkowicie oczywistym jest to, że jeśli nie chcemy potem narzekać na słabe perspektywy, ciągłą niepewność o przyszłość, bez dwóch zdań powinniśmy w sensowny sposób podchodzić do własnej edukacji. A więc: które studia są aktualnie smakowitym kąskiem? To znaczy, gdzie warto iść, aby później po prostu dostać dobrą pracę? Takich kierunków jest dużo, a tekst nie jest opasłą książką, zatem można w sumie powiedzieć, że szczegółowe opisanie wszystkich kierunków nie jest realne. Jednakże spokojna głowa, coś tam zawsze można napisać. Być może komunikacja społeczna jest kierunkiem, który może dać korzystne perspektywy na przyszłość (komunikacja społeczna na wste)?

A już w szczególności w stolicy Polski sporo stanowisk pracy oczekuje na właśnie absolwentów takowych kierunków. Wiele się mówi o tym, że humaniści nie mają świetlanych perspektyw. Zapewne absolwent budownictwa ma większe szanse na solidną pracę oraz atrakcyjne wynagrodzenie, ale nie przesadzajmy. Dobrze myślący człowiek i tak zadba o siebie. Być może w tym tekście jest zbyt dużo optymizmu, ale czyż jest sens ciągłego żalenia się? Starajmy się myśleć bardziej optymistycznie, a będzie dobrze! Porada - warto rozejrzeć się za tak zwanym złotym środkiem, a więc idealnym kierunkiem.

Łatwo powiedzieć, a ciężej trafić na te studia magisterskie, które dają niezłą przyszłość (http://www.wste.edu.pl/), ale do tego nie będą męką. Dużo osób wybiera ten kierunek, który najzupełniej ich nie jara. A potem jest żal, bo przecież wypadałoby ukończyć te studia.

Kategorie artykułu