Z jakiego powodu warto jest przeczytać jakąś książkę? Ponieważ to magia!

przez | 5 października 2022
Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz chętniej wybierają dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Teraz coraz rzadziej można zauważyć pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niskiego zainteresowania literaturą można dopatrywać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozwijania ich wyobraźni, przede wszystkim poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym problemem jest wciąż powiększający się rynek kinematografii, który przyciąga coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat fantazji jest tak barwny. Czytając możemy przenieść się do innego świata, wyobrazić sobie postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu rozbudowujemy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w wyimaginowany świat. Nie można stanowczo stwierdzić, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: przygodowe, fantasy, horrory, pamiętniki, komedie, tragedie, detektywistyczne, poradniki, psychologiczne, przygodowe, dramaty oraz młodzieżowe. Przy tak sporym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje typy to między innymi: .

Jest wielu znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy.

To ważne źródło (https://qualityisland.pl/lekcja-3-testowanie-aplikacji-webowych/) tyczy się prezentowanej tu problematyki, zatem jeżeli jest ona warta Twojej uwagi, to kliknij ten odnośnik.

Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś osiągnął już wiek 66 lat, w dalszym ciągu pisze i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na kolejne historie napisane przez swego mistrza. Do najbardziej popularnych dzieł Kinga zaliczamy między innymi: ”Pod kopułą”, „Blaze, ”Łowca snów”, Zielona Mila”, ”Worek kości”, ”Bastion”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O światowej sławie tego pisarza i popularności jego fantazyjnych historii, świadczy to, że większość pozycji książkowych doczekała się ekranizacji i przyciągnęła do kin grono jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, więc dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?