Koncept na zabicie nudy bywa często banalnie prosty

przez | 10 lipca 2021
Nuda może dopaść każdego, niezależnie od wieku i płci. Co jest najlepszym antidotum na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz w wielu przypadkach pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w dość niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni poszukują hobby, zaczynają szukać nowych zainteresowań, żeby tylko odsunąć znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy zaczynają podróżować, oczywiście nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), ale wyjazdy weekendowe. Warto bowiem poznawać nową kulturę, pozwala nam to bowiem na, z jednej strony, spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, ogarnięcia, że świat jest ciekawszy niż w naszym nudnym nastroju. Przy okazji w czasie wypraw na weekend, w niektórych porach roku można odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania. Kupujemy poradnik o grzybach i sprawdzamy, jaki dobry, jaki zły, który da się zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne hobby. Dostrzegamy różne stworzenia, kupujemy na przykład poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, spostrzegamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach tutaj: książka o grzybach).

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – na pewno także Cię zaabsorbują.

Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zaczyna zachwalać hodowlę królików. I już pojawia się błysk w oku i iskra w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i dowiedzieć się czegoś o tych sympatycznych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś zmęczeni wracamy do siebie i zaraz od progu ociera się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie ciekawił nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki zabierasz wydawnictwo poświęcone kotom, którą dawno temu zakupiłeś, ale nigdy do niej nie zaglądałeś, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich charakterze, zwyczajach, oraz niezwykłych zachowaniach. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko ciebie są tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O książkach na temat kotów i królików przeczytasz także tu: poradniki na temat kotów, hodowla.