Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Jakie przedmioty wybrać dla dziecka do szkoły

Jeśli powrócilibyśmy w krainie dzieciństwa, gdzie byśmy od razu się udali? Do rodzinnego domu, w którym nie mieszkamy już od dawna, do babci, która już dawno nie żyje czy do starych kumpli, których nie widzieliśmy od lat? Opcji jest sporo, na pewno nie poprzestalibyśmy na jednej z nich, przecież można by wszystko zrobić na raz, można by w jeden dzień odwiedzić te wszystkie miejsca.
szkoła
Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie też byśmy odwiedzili kolegów ze szkoły, naszą klasę, gdzie pomoce naukowe stoją na stołach, opakowane starannie przez nasze mamy okładkami na książki i zeszyty - zestaw ołówków do szkoły, później ukradkiem przemknęlibyśmy do szkolnego sklepiku, tam ołówki dla dzieci, zeszyty i gumki, a przede wszystkim słodycze, coś na ząb, po co wystawało się w długich kolejkach na długich przerwach. Powrócilibyśmy do naszego pamiętnika, który przyjmował i przechowywał nasze tajemnice i wstydliwe sekrety, przez przypadek odnaleźlibyśmy papeterię, nie wykorzystaną jeszcze, piękne koperty, które mieliśmy wysłać do właściwej osoby. Porównaj papeteria z kwiatami.
Jednak przy tym wszystkim mielibyśmy gdzieś głęboko w głowie informację, iż niedługo musimy wrócić, iż stan
szkoła
Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com
wiecznego raju nie może trwać ciągle. Mogłoby być tak, iż ten powrót nie byłby szczęśliwy. Raczej często się nie zdarza, żeby ktoś miał tylko szczęśliwe zdarzenia będąc dzieckiem. Czasem zdarzają się nieprzyjemne, gorsze wspomnienia, które mogą się ujawnić w czasie powrotu do tamtych czasów. I nie musimy tutaj poruszać jakichś strasznych zdarzeń, wystarczy, że po raz drugi musielibyśmy spaść z tego rowerku lub po raz kolejny starsi koledzy nabiją nam guza…

Niestety, rozmawiając o takich powrotach to należy się przygotować na wszystkie scenariusze, zresztą podróż w czasie to niesamowite przeżycie. Wystarczy przypomnieć sobie film „Powrót do przyszłość”, ten eksperyment kosztował naszych bohaterów wiele stresu i nerwów, i choć oczywiście, jak to w filmie, skończyło się wszystko bardzo dobrze, lecz sama wizja mogłaby być dość zbliżona do naszej wyprawy, do naszej eskapady w czasie, do naszego powrotu do dziecinnych lat.

Kategorie artykułu