W jaki sposób wybierać edukacyjne zabawki dla dzieci

przez | 1 maja 2022
Rodzice niejednokrotnie myślą, jakie zabawki dawać swoim dzieciom. Mają dość duże wyzwanie, albowiem w dzisiejszych czasach półki sklepowe wręcz uginają się pod sprzedawanym towarem, uwodząc radosnymi kolorami i dźwiękami. Co kupić? Stawiać na walory edukacyjne czy dać się przekonać dziecku i kupić produkty pokazywane w telewizji?

zabawka

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest to, by zabawka była bezpieczna dla malucha.

Jeżeli wykorzystana w niniejszym tekście narracja do Ciebie trafia, to zobacz tu masaż dla kobiet w ciąży lublin inne tego typu posty – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Z tej przyczyny trzeba wybierać artykuły stosowne do wieku dziecka. Dwulatek nie powinien bawić się małymi klockami i drobnymi elementami, bowiem w każdym momencie może się nimi zadławić – i nieszczęście gotowe. Oprócz tego kupowane zabawki muszą być starannie zrobione z materiałów, które nie są szkodliwe, nie mieć ostrych kantów oraz posiadać odpowiednie atesty. Zawsze warto jest wydać więcej pieniędzy mając pewność, że nie kupujemy tandety, która może być groźny dla zdrowia lub życia malucha. Poza nieszkodliwością zabawki powinny po prostu bawić – tutaj również ma znaczenie wiek pociechy (niedrogie lalki dla każdej dziewczynki).

Przeważnie im starsze maluchy, tym więcej chcą – z pewnością dla przedszkolaka nie będą ciekawe zabawki przeznaczone dla niemowlaków. Zabawki z reguły mają oznaczenia podpowiadające zalecenia wiekowe, co bez wątpienia ułatwia decyzje. Producentem, który stawia na pierwszym planie bezpieczną i wesołą zabawę, jest Fisher price. Co więcej, zwraca dużą uwagę na walory edukacyjne, co jest kolejnym bodźcem, o którym nie można zapomnieć idąc na zakupy do sklepu

zabawka

Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

zabawkowego. Fisher price dokłada ogromnych starań, aby wytwarzane przez niego zabawki dawały wartościową zabawę oraz pobudzały do aktywności. Dzięki temu przyczyniają się do zdrowego i właściwego rozwoju szkraba wspomagając koordynację ruchowo-wzrokową, pogłębiając zdolność koncentracji, zapewniając wiedzę potrzebną na co dzień a także ucząc logicznego myślenia. Zabawa musi nie tylko dawać przyjemność, ale także inspirować umysł i rozwój motoryczny.

Wybierając należyte zabawki mamy szansę, aby zapewnić dziecku wesołe dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Pamiętajmy też o zwykłych, szmacianych lalkach albo drewnianych klockach – one również mają nieoceniony wpływ, bowiem rozwijają twórcze myślenie oraz rozbudzają wyobraźnię. Trzeba jedynie zachować równowagę (znajdź zabawkę dla swojego dziecka na