W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo naszego malucha poza domem?

przez | 28 lutego 2022
To oczywiste, chcemy dla swoich pociech jak najlepiej. Kupujemy im zabawki, żeby miały kolorowe i bogate we wrażenia lata dziecięce, uczymy je przez zabawę, żeby wyrosły na mądrych ludzi, a przede wszystkim chronimy je przed zagrożeniami z zewnątrz. Przez zagrożenie należy zrozumieć, z jednej strony, inne osoby, które mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także przykładowo ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nóżki, na ręce, na główkę, kaski, i inne elementy, które utrudniają skaleczenia, obtarcia, czy nawet złamania. W tym sensie kupujemy również moskitiery dla dzieci, żeby nie pokąsały ich żadne owady, bo pozostawić mogą nieprzyjemne ugryzienia.

Autor: timsamoff

Tym samym, kupujemy dobrą poduszkę (najlepsze poduszki dla dzieci) dla dziecka, która da mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na niepotrzebne bóle kręgosłupa, bóle głowy czy pleców. Powyższe kroki można streścić w zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane możliwości są łatwe w realizacji. A co w sytuacji, gdy nasze dziecko jest zagrożone, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo istotna, więc pamiętajmy, żeby zawsze mieć w zasięgu wzroku nasze dziecko, ale jednakowoż ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie wolno z obcym nigdzie iść, nie wolno również przyjmować od niego żadnych wafelków czy innych wabików.

Jednocześnie, nie można zrobić z dziecka paranoika bojącego się dorosłych. Powinno się otaczać go osobami w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, tak samo jak powinniśmy je chować pośród zwierząt, by pokazać, że świat jest dobry, lecz zawsze należy być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy naszą pociechę paranoicznie to będzie ono reagowało zdenerwowaniem na każdego człowieka czy każdego zobaczonegospotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli będziemy uczyć nasze dziecko zbytniej ufności do wszystkich to taka sytuacja może skończyć się tragicznie.
Jak ktoś obcy to za każdym razem ostrożność, jak bezpański pies, to nie powinno się go dotykać, chyba, że taki piesek jest z kimś, wtedy można się zapytać o pogłaskanie. Takie proste i jasne porady już niejedną pociechę uchroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie lekceważmy ich. Pamiętajmy, iż dziecko rozumie więcej niż się czasami wydaje (wielofunkcyjne ochraniacze). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłym, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to bardzo wierny towarzysz rozmowy, ale wyczuwa czy jesteśmy z nim szczerzy i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje taktownie, lecz jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bezpieczniejsze.

Zapewne przyda Ci się moja witryna z informacjami, które tyczą się opisanego tutaj tematu. Nie zwlekaj zatem i kliknij w umieszczony tu link.