Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Masz nadmiar wolnego czasu? Tak więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na małą ilość czasu, lecz wbrew pozorom, kiedy posiadamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie potrafimy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy gotowi i czekamy zdaje się na konkretny impuls, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.
Autor: Vivarto
Na początek będzie domowo, ale wcale nie będziemy proponować oglądania telewizji. Zamiast tego, włącz komputer i odtwórz serial, który miałeś już dawno obejrzeć, ale nigdy nie starczało cina niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (niezapomniane komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (seriale horror) lub serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który chciałeś pooglądać, lecz nie starczyło ci czasu, bo wtedy byłeś zapracowany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś oglądać i nie dokończyłeś go. Teraz jest świetny czas, by to nadrobić.


Posiadasz nadmiar czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które na co dzień nie masz czasu. Mogą to być jak najbardziej te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (w końcu ogarniesz poddasze albo wyrwiesz chwasty), ale również przez to pojęcie można rozumieć drobne naprawy i remonty. Są czasami tego typu małe zaniedbania, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie ten moment, aby naprawić zepsutą półkę czy odświeżyć zachlapaną ścianę.
W taki właśnie dzień możesz także odnowić swoje dawne znajomości. Na pewno masz znajomych, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie myślę o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, ale niestety przez codzienne obowiązki: dzieci, kariera, inne poważne sprawy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, by powspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić kogoś z rodziny, dawno nie widzianego.


A słuchając tych porad możesz też po prostu spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i zastanowić się: kim jestem, dokąd zmierzam, gdzie widzę siebie za parę lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić na co dzień naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich wartości, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć samego siebie.

Kategorie artykułu