Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Dlaczego tak fajnie jest czytać książki? Ponieważ to uczta dla naszej wyobraźni!

Powszechnie wiadomo, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz chętniej sięgają po dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Teraz rzadko kiedy można spotkać pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozwijania ich wyobraźni, przede wszystkim poprzez czytanie.
czytanie książek
Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym problemem jest wciąż rosnący rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zaobserwować, że już większość obowiązkowych lektur w okresie szkolnym doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie wypożyczają i nie zaglądają do zadanej lektury, a przecież świat literatury jest tak urozmaicony. Czytając możemy niemalże przedostać się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszelkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją pomysłowość i zagłębiamy się w wymyślony świat. Nie można powiedzieć, że nie ma książki, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek
Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: historyczne, science-fiction, dokumentalne, biografie, dzienniki, tragedie, kryminały, hobbistyczne, psychologiczne, na faktach, dramaty oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione to przykładowo: http://kumiko.pl/ksiegarnia-kategoria/sensacja-thriller-kryminal-501_509_115.html.

Jest wielu rozpoznawalnych i cenionych autorów, których większość pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej długoletniej kariery opublikował ponad 65 książek i 25 komiksów.

Mimo to jego fani czekają na następne publikacje. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zalicza się między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, „Rose Madder”, ”Worek kości”, „Misery”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O światowej sławie tego pisarza oraz popularności jego niesamowitych historii, świadczy to, że większość pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego zwolenników.Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, stąd też dlaczego nie skorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?

Kategorie artykułu