Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Plan na zabicie nudy jest czasami bardzo prosty

Nuda może dopaść każdego, niezależnie od wieku i płci. Co jest najlepszym lekiem na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz w wielu przypadkach pomaga jakaś rozrywka.


Niektórzy gustują w dość niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni szukają pasji, zaczynają interesować się nowościami, żeby tylko odepchnąć znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach
Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu zaczyna podróżować, jak najbardziej nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), ale wyjazdy na weekend. Warto bowiem poznawać nową kulturę, pozwala nam to bowiem na, z jednej strony, spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, zorientowania się, że świat jest ciekawszy niż w naszym nudnym nastroju. Przy okazji w czasie takich wypraw, w niektórych porach roku można zacząć interesować się na przykład grzybami. Kupujemy poradnik o grzybach i studiujemy, jaki dobry, jaki zły, który warto zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne zainteresowania. Dostrzegamy różne zwierzęta, kupujemy na przykład poradnik o koniach, zainteresujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, dostrzegamy, jak
Królik
Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com
inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach tutaj: grzyby poradniki). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zachwala hodowlę królików. I już pojawia się błysk w oku i myśl w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i dowiedzieć się czegoś o tych sympatycznych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś zmęczeni wracamy do siebie i zaraz od progu wita się z nami, ocierając się o nogę nasza kicia. Wcześniej nie myśleliśmy, by traktować go poważnie, nie interesował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki zabierasz książkę-poradnik o pielęgnacji kota, którą kiedyś kupiłeś, ale nigdy nie zaglądałeś do niej, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich charakterze, zwyczajach, oraz niezwykłych zachowaniach. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko ciebie są tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O poradnikach na temat kotów i królików przeczytasz też w tym miejscu: poradniki o kotach, hodowla.

Kategorie artykułu