Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo naszego malucha poza domem?

To wiadome, chcemy dla swoich pociech jak najlepiej. Kupujemy im zabawki, żeby miały pełne miłych wspomnień lata dziecięce, uczymy je przez zabawę, aby wyrosły na rozsądnych ludzi, a przede wszystkim chronimy je przed zagrożeniami z zewnątrz. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, innych dorosłych, którzy mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także na przykład ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nóżki, na rączki, na główkę, kaski, i inne elementy, które utrudniają skaleczenia, obtarcia, czy nawet złamania. W tym celu kupujemy także moskitiery dla dzieci, żeby nie pogryzły ich żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ślady.
Autor: timsamoff
Tym samym, kupujemy odpowiednią poduszkę (poduszki dla maluchów) dla dziecka, która umożliwi mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na zbędne bóle w kręgosłupie, bóle głowy czy pleców. Powyższe działania można streścić w zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane narzędzia są łatwe w realizacji. A co w momencie, gdy nasze dziecko jest zagrożone, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo poważna, więc pamiętajmy, żeby zawsze mieć w zasięgu wzroku nasze dziecko, ale również ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie można z wychodzić nigdzie z obcymi, nie wolno również zabierać od niego żadnych słodyczy czy innych wabików.
Jednocześnie, nie można zrobić z dziecka paranoika który będzie się bał dorosłych. Należy otaczać go osobami w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, podobnie jak powinniśmy je chować pośród zwierząt, by pokazywać, że świat jest pozytywny, lecz zawsze należy być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy dziecko paranoicznie to będzie ono podejrzliwe wobec każdego człowieka czy każdego napotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli będziemy uczyć naszą pociechę zbytniej ufności do wszystkich to takie coś może skończyć się tragicznie.


Jak obcy to zawsze ostrożność, jak bezpański pies, to nie powinno się go dotykać, chyba, że taki czworonóg jest z kimś, wtedy można się zapytać o pogłaskanie. Tak proste i jasne porady już niejedną pociechę obroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie warto ich lekceważyć. Pamiętajmy, że dziecko rozumie więcej niż się czasami wydaje (ochrona przed komarami). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłą osobą, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to naprawdę wierny towarzysz rozmowy, ale wyczuwa czy jesteśmy z nim szczerzy i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje subtelnie, ale jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bardziej bezpieczne.

Kategorie artykułu