Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Gry które są w dzisiejszych czasach na tapecie

Zabawki to przedmioty uniwersalne, obecne w każdych czasach, dostępne w wszędzie. Uczą, bawią, ustalają role społeczne, pozwalają nam dosłownie w chwilę przenieść się na przykład do krainy ulubionych bohaterów filmów lub nawet stać się jednym z takich postaci. Czasy się zmienią, zabawki także, zawsze jednak działają na wyobraźnie najmłodszych. W tym artykule porozmawiamy o zabawkach dla chłopców.


Dzisiaj, niektórzy rodzice zdają sobie sprawę tego, że zabawki dla chłopców to przede wszystkim nowe gadżety, które większość rówieśników naszego dziecka ma i chwali się nimi przed kolegami. Są to telefony komórkowe, a raczej smartfony, tablety i inne cuda techniki. Prawdą jest, że takie gadżety owszem edukują, ale też pożerają jakże cenny czas. Wyposażone są bowiem w dodatkowe, ale bardzo zajmujące aplikacje i gry, które mają za zadanie zaabsorbować jak najbardziej, jak najmocniej…

Za czasów naszej młodości, też były zabawki-gry, lecz ich zaawansowanie technologiczne (rosyjskie, czechosłowackie gierki) były niewinne i niegroźne. Nie dość, że nie przyciągały wzroku idealnie doświetlonymi ekranami, nie dość, że były czarno-białe (a nie tak jak dzisiaj wręcz krzykliwe), to dodatkowo nie oferowały ogromnej ilości gier. Najczęściej taki gadżet to była pojedyncza gra, czasami parę gier. Jeśli porównać do czegoś, dawne gierki to był nie zawsze bezawaryjny składak, dzisiejsze gry to zaś nowoczesne rakietykosmiczne (dodatkowe info).

Gamepad
Autor: 55Laney69
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednak z innymi grami, takimi, jakie rodzice pamiętają z własnej młodości: skakanie przez gumę, zabawy na trzepaku, ganianie za piłką czy gra w kapsle. Odeszły w niebyt, choć chłopców biegających za piłką na szczęście wciąż widać na podwórku, jest ich zdecydowanie mniej, niż kiedyś, przed erą Internetu. Otóż to, słowo klucz – Internet, to on odpowiada za całą zmianę. Kiedyś młody człowiek nie był w stanie wysiedzieć w domu, bo nie było co w nim robić, chciał za wszelką cenę wręcz wyjść na dwór, gdzie czekali na niego koledzy, zaś szlaban w domu to była wielkie nieszczęście.Dziś coraz częściej dzieci trzeba wyganiać na dwór, bo za dużo czasu spędzają przed komputerem. Toż to paradoks, ale także znak naszych czasów. Nie powinniśmy jednak bezrefleksyjnie się na to zgadzać, powinniśmy dawać dobry przykład naszym dzieciom. Nawet, gdy jest nam ciężko wygospodarować trochę wolnego czasu w tygodniu, bo praca, bo codzienne obowiązki, to w weekend zróbmy wszysko żeby wyjść na dwór i pograjmy z naszym dzieckiem, np. w piłkę - sprawdź najlepsze gry.

Kategorie artykułu