Odegraj fabułę bajkowego Hobbita

przez | 10 lipca 2021
Krasnoludy, elfy, pierścień o potężnej mocy, walka ze smokiem Smaugiem. Przypomina to scenariusz niezbyt ambitnej bajki dla dzieci? A jednak przygody nieustraszonego Hobbita Bilbo pokochało wiele milionów ludzi na świecie. W czym tkwi sekret jego sukcesu?

Klocki Lego Hobbit

Autor: KlockidlaCiebie
Źródło: http://www.klockidlaciebie.pl
Zawsze, podobała się nam różnorodność charakterów bohaterów tolkienowskich powieści. Bilbo Baggins jest przecież najlepszym tego przykładem. Na początku historii jest niewychylającym nosa z Bag End Hobbitem i…tchórzem. Jego dalsze losy sprawiają, iż w Bilbo zachodzi przemiana, fascynuje nas ta postać! Szczególnie mały Hobbit zafascynował firmę Lego, za której pośrednictwem możemy przenieść się w krainę Śródziemia.

Wielu rodziców skarży się, że dzisiejsza młodzież spędza długie godziny na bezmyślnym marnowaniu czasu przed ekranem monitora. Ale wiedzmy, że są też na rynku gry pozwalające na rozwój wyobraźni, analitycznego myślenia czy umiejętności planowania. Ta gra to Lego Hobbit, w której Bilbo pomaga krasnoludom w odzyskaniu ich królestwa. Jeśli jesteście ciekawi, jak może tego dokonać, jakie postaci staną na jego drodze i jakie perypetie go czekają w trakcie tej przygody to zapraszamy do gry. Szczególnie, że akcja toczy się w szybkim tempie, niepozwalającym sobie na jakiekolwiek przestoje – od początku do końca można się wciągnąć w tę opowieść.

Kiedy więc pogoda nie zachęca nas do spacerów możemy zapomnieć o nudzie. Dzięki grze Lego Hobbit zanurzymy się w świat fantazji, wyobraźni, gdzie wszystko dzieje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Klocki tymczasem, ucieszą nieco młodszych fanów tolkienowskiej sagi. Zabawa nimi pomaga kształtować wyobraźnię przestrzenną i przenosi małych podróżników w świat magii i tajemnic.

Jeżeli uważasz, że treści opublikowane w niniejszym wpisie są godne polecenia, kliknij tutaj – ten użyteczny tekst (http://zabawekczas.pl/produkty/gry,2,1648) też Cię zaintryguje.

Dobierając zabawki dla swoich dzieci miejmy na uwadze, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości. W związku z tym dajmy pozwolenie dzieciom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie.

Klocki pomagają naszym dzieciom w doświadczaniu świata: w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym istotnym walorem jest to, iż są ładne w najbliższym czasie znajdą się w pudełku z niechcianymi zabawkami.