Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

W jaki sposób zgromadzić komplety dziecięcych zabawek i ubranek? Mały przewodnik

Każda młoda mama staje przed kłopotem w jaki sposób ubierać swego maluszka. Wiadomą rzeczą jest, iż dzieci zwłaszcza te najmniejsze potrzebują częstego zmieniania ciuszków, z przyczyn oczywistych. Przed mamą a czasem też tatą (na reszcie mamy ”ideologię” Gender) stoją dwie opcje - zakup nowych rzeczy lub nabycie rzeczy z drugiej ręki.

Autor: Aravore Babies
Zazwyczaj łączy się obie metody uzyskiwania koniecznych dziecku ciuszków. Rodzice najczęściej kupują jeden do dwu kompletów dziecięcych (ładne legginsy dziecięce) albo też podobnymi zestawami są obdarowywani przez pełnych zachwytu nad wnuczką lub wnuczkiem dziadków.
Jednocześnie istnieje dość prężnie funkcjonująca „sieć wymiany” zbudowana z przyjaciółek młodej mamy, które w przypadku konieczności wspierają ją używanymi kompletami dziecięcymi, zabawkami, ciuszkami i innymi niezbędnymi dziecku przedmiotami. Takie współdziałanie przynosi korzyść obu stroną. Z jednej strony przyjaciółki które mają już starsze latorośle pozbywają się często nie potrzebnych już zabawek i ubranek. Maluszek za to jest zaopatrzony we wszystko co potrzebne, a jego rodzice nie są zmuszeni zaciągać kredytu hipotecznego na pieluchy i inne konieczne przedmioty.

Nie od teraz wiadomo, iż utrzymanie córeczki lub synka jest nie tańsze niż utrzymanie auta tatusia. W przypadku większego synka lub córki spada nam częstotliwość prania lecz bez wątpliwości potrzeba nam paru zestawów legginsów dziecięcych, zwłaszcza że maluchy chodząc na kolanach, mogą w dość krótkim czasie zużyć swoje ciuchy. Legginsy dziecięce są wspaniałą alternatywą dla rajtuz dziecięcych. Nie posiadają stopek, a więc są wygodniejsze, oraz - bez wątpienia - odporniejsze na ścieranie.
Niesamowicie duży wybór mają mamusie, jeśli chodzi o zakup pidżam dziecięcych, tak pod względem odcieni barw, deseni jak też, użytych do uszycia materii – od bawełnianych do syntetycznych materii. Ciężkim zadaniem dla taty na pewno jest moment gdy zechce zakupić dla swej małej córki koszulkę (podkoszulki dziewczęce). Niby łatwa sprawa ale jednak nie do końca. Wzorów jest ogrom a jakość podkoszulek dziewczęcych także bywa przeróżna nawet kiedy weźmiemy pod uwagę ciuszki w podobnej cenie.
Dla współczesnego ojca nie jest to jednak zbyt olbrzymi kłopot. Tata XXI wieku lubi takie wyzwania!
Od samiutkiego początku angażuje się w wychowywanie swego rozrabiaki. Będąc pewnym, iż ważne jest, żeby przebywać dużo ze swoim dzieckiem oraz jak najbardziej pomagać mamie w wychowywaniu dziecka. Są to jednak niezaprzeczalne plusy zmian w dawniejszych funkcjach społecznych.

Kategorie artykułu