Oryginalne prezenty komunijne

przez | 31 grudnia 2021
W ostatniej dekadzie średni koszt prezentu na komunię wzrósł nawet kilka razy. W latach 90 do najchętniej dawanych prezentów należały: rowery, zegarki, klocki i inne zabawki. Aktualnie najczęściej preferowane są elektroniczne gadżety: konsole do gier, tablety, telefony komórkowe, komputery i tak dalej. Budżety części przyjęć z okazji pierwszej komunii są w stanie dorównać dziś budżetom wystawnych wesel.

Klocki lego na prezenty komunijne

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy opiekunowie organizują dzieciom przyjęcia komunijne w drogich restauracjach, przy akompaniamencie orkiestry czy didżeja, najbardziej ekskluzywne restauracje w sezonie komunijnym są rezerwowane na rok wcześniej. Co interesujące, taki przepych jest preferowany zazwyczaj przez rodziny umiarkowanie bądź mało wierzące.

Dlaczego nie kupować sprzętu elektronicznego?Kupowanie elektronicznych gadżetów pociąga za sobą dużo trudności. Nigdy nie ma się bowiem pewności, że inna osoba nie kupiła identycznego prezentu, jest także znaczna możliwość, że prezent nie przypadnie dziecku do gustu. Chcąc zaoszczędzić można bowiem nabyć wcześniejszy model gadżetu, o jakim marzy dziecko, co może je zdenerwować. Wbrew pozorom cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, warto zobaczyć: edukacyjne mega blocks hot wheels. Elektronika jest oprócz tego wrażliwa na wszelkie uszkodzenia – od zalania, po awarie mechaniczne czy wywołane wpływem pola magnetycznego, co przy sporej aktywności dziecka może zaowocować szybkim zniszczeniem takiego drogiego prezentu. Nabywając konsolę do gier, trzeba się liczyć z nierzadko wysokimi cenami gier (wynoszącymi nawet 200 złotych). Należy więc brać sporo elementów pod uwagę.

Prezenty na komunię

Autor: stevendepolo/ flickr.com

Uniwersalne alternatywyPrezent komunijny nie musi być kosztowny, ważne żeby wywołał radość u dziecka. O ile niektóre zabawki, jak lalki czy mogą być świetnym wyborem w każdej sytuacji. Do takich upominków należą chociażby klocki Lego. Dlatego trzeba sprawdzić: pomysłowe klocki lego. Oferowanych jest wiele kompletów tych klocków dopasowanych do gustów różnych grup dzieci, w różnych przedziałach cenowych. Łatwo jest więc osiągnąć kompromis między kosztami a marzeniami najmłodszych.

Nakłaniamy Cię do zajrzenia do następnego postu na ten temat – tam odnajdziesz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu worek św mikołaja i ciesz się nimi.

Dla chłopców najlepszym wyborem zdają się być klocki lego castle, małym dziewczynkom mogą się spodobać zestawy sygnowane przez kucyki pony, bądź klocki z serii friends.