Zalety niepublicznych przedszkoli i żłobków

przez | 13 maja 2022
Kiedy poszukujemy żłobka albo przedszkola dla naszego malucha chcemy sprawdzić Każdy najdrobniejszy szczegół. Rozmawiamy z dyrektorem, opiekunami, oglądamy kuchnię, dopytujemy o jadłospis. Naturalnie, spora część rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Warto wówczas przejrzeć ofertę niepublicznych placówek.Co proponują placówki niepubliczne

Dziś, od kiedy likwidowane są publiczne placówki, niepubliczne przedszkola można znaleźć w każdym mieście. Naturalnie, im większe miasto, tym bardziej zróżnicowana oferta. Dla przykładu, jeśli chodzi o prywatne żłobki (polecane) Warszawa ma wiele do zaoferowania. Można z łatwością wyszukać placówkę, która spełni wszelkie nasze wymagania. Niewielkie grupy, doskonała opieka, pyszne posiłki, być może zajęcia dodatkowe – wszystko to możemy zagwarantować swojemu dziecku gdy zapiszemy je do właściwego żłobka.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeśli dziecko ma dwoje rodziców pracujących na etatach, czasami nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wtedy rozwiązaniem są niepubliczne placówki. W ostatnich latach opłaty za przedszkole prywatne są porównywalne lub minimalnie wyższe niż za przedszkole publiczne. Jeśli zsumujemy wszelkie koszty zajęć dodatkowych, to w zasadzie nie dostrzeżemy wielkiej różnicy. A prywatne placówki często mają ciekawszą ofertę, szerszy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze
Naturalnie tak jak w wypadku żłobków i tutaj większe miasta mają większy wybór. Gdy idzie o przedszkole niepubliczne Warszawa ma tego typu placówkę niemal na każdej ulicy. Powodem takiego mnożenia się niepublicznych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i coraz mniej miejsc w publicznych placówkach.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się wybrać przedszkole publiczne czy prywatne, musimy pamiętać aby sprawdzić opinie na jego temat. Istotne jest podejście nauczycieli do maluchów, sposób prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i mnóstwo innych. spory nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Sprawdźmy czy aby na pewno placówka zadbała o zabezpieczenie wszystkich miejsc, do których małe dzieci nie powinny mieć dostępu. Jeśli będziemy pewni swojego wyboru i zadowoleni, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie się dobrze czuło. A to najistotniejsze.