Jakie rasy psów są najmądrzejsze intrygujące?

przez | 2 kwietnia 2022
Mastif tybetański jest nadzwyczaj piękną oraz niezwykle oryginalną rasą psów, jego szczeniaki oceniane są jako niezwykle zachwycające oraz kolokwialnie pisząc urocze psiaki.

Sama rasa jest kategoryzowana do grupy tak zwanych molosów w typie górskim, wyhodowana została ona w Tybecie do zaganiania zwierząt oraz stróżowania, oprócz tego w dniu dzisiejszym, hoduje się tego typu rasę w charakterze psa wystawowego oraz psa stróżującego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są psami o niezwykle barwnym temperamencie, przejawiające inklinację do inicjatywy. Jednocześnie, są to bardzo przyjazne i skore do zabawy zwierzaki. Nawet po dłuższym czasie karmienia, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na uciechę (strona WWW).

Czytasz tutaj niezwykle atrakcyjne wiadomości, ale kliknij bez wahania tutaj, gdyż to naprawdę unikalna strona internetowa (zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-lisy/56) – ona także Cię zaciekawi.

Jeśli godnie podejdzie się do hodowli oraz nauczania tego zwierzaka, może on być zdecydowanie stałym czworonogiem, dostosowującym się do komend, obrońcą a także czuwającym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najmądrzejszych a także w najwyższym stopniu bystrych ras piesków, sporadycznie przejawiającej zachowania awanturnicze, chociaż jest to jednakowoż rasa nieufna oraz wyspecjalizowana w reagowaniu na potencjalne zagrożenie.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby więc sprawić sobie takiego psa, naprawdę może on okazać się pierwszorzędnym a także lojalnym towarzyszem.

Panuje sporo niedomówień na temat pochodzenia mastifa tybetańskiego. Przyczyn takiego stanu musimy poszukiwać w tym, że Tybet przez lata tkwił w sporej izolacji od innych skupisk ludzkich, więc prawda nie do końca jest odkryta. Jesteśmy w stanie jednak ukazać najbardziej zgodne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), to znaczy psa „trzymanego na uwięzi”. Taki zwrot dość celnie oddaje użytkowość tego psa. W nocy bowiem strzegł on zwierząt hodowlanych, zaś w ciągu dnia musiał być przywiązywany, ponieważ odznaczał się znaczną agresywnością. Arystoteles przykładowo wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), które z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny Persów.