W jaki sposób nie rozpieścić domowego zwierzaka?

przez | 10 lipca 2021
Twierdzisz, że twoja pociecha miała zawsze dziwne zainteresowania? Już w już mając kilka lat zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na posiadanie pięknego ogrodu. Uważasz, że to zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć szerokie horyzonty i choćby trwało to jedynie chwilę warto umożliwić im takie próby. Ale – uwaga – pamiętajmy, że odpowiednie jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem

Autor: Miles Bannan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dziecko jest zafascynowane psami nie kupuj mu od razu czworonoga, zafunduj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich zachowaniu, o poszczególnych rasach, niech twoje dziecko dowie się jak najwięcej, niech zobaczy, że taki pies (porównaj ofertę na szelki norweskie dla psa hunter) to radość, ale również obowiązek.

Po zapoznaniu się z treścią takiejksiążki zweryfikuj jego wiadomości, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim znawcą możesz dać mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, żeby przygotować dziecko do poważnej roli.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu jak zadbać o stawy psa kolejne wiadomości. Należy kliknąć w podany link.

Niestety, najczęściej jest tak, że rodzice kupują dzieciom w ramach prezentu jakiegoś zwierzaczka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego ulegają w końcu jego namowom.

A później… Nie ma osoby, która zajmowałaby się psem, dziecko nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, w konsekwencji takie biedne zwierzątka często lądują w schroniskach. Pamiętajmy, że ta sprawa nie dotyczy tylko psów. Jeśli dziecko zakocha się w ptakach, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy dla niego pole do popisu. To podobnie, jak omawiane na początku rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że dziecko się nimi nie opiekuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a następnie te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: hodowla psów).

Warto posiadać dziecko mądre, oraz odpowiedzialne. Nie dość, że sam na tym skorzysta najwięcej to zyskają też inni ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska przyszła jego rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej lubiana i szanowana. W przeciwnym razie nasza pociecha może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na zmiany już będzie za późno.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: książki poradnikowe o roślinach i kwiatach