Jak zadbać o rozwój własnego dziecka?

przez | 28 lutego 2022
Dzisiaj ogólnie dbamy o własne dzieci.Naturalnie nie chcę napisać, że kiedyś matki były w jakiś sposób wyrodne, ale prawda jest taka, że bardzo rzadko podążaliśmy za ciekawymi nowinkami, dzięki to którym dzieci mają możliwość być bardziej inteligentne. Kilka dni temu zaznajomiłem się z badaniami, według to których młodzi są inteligentniejsi, niż ich rodzice oraz dziadkowie. Zwykło się mówić, że obecna młodzież jest głupia, a tu proszę – sytuacja nie jest beznadziejna. W jaki sposób w takim razie dzisiejszy rodzic może dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka?

dziecko

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest powiedzmy nocniczek. Dzieci uwielbiają bardzo dobrą zabawę, więc będą miały okazję się zabawić, lecz także w znacząco zmienić swój umysł.

Inne tego typu publikacje odnoszące się do niniejszego zagadnienia także są emocjonujące – więcej pod wskazanym adresem (https://medicart.wroclaw.pl/usg-jamy-brzusznej-wroclaw/). Kliknij więc tu i zobacz, że to prawda.

To prawda! Jednakże naturalnie nic na siłę. Można powiedzieć, iż bardzo często to sytuacja jest taka, że skoro pragniemy rozwinąć umysł swojego dziecka, to automatycznie wciskamy w nie różnego rodzaju teorie. Przykładowo teorię, która rzecze, że granie na pianinie to świetna sprawa – być może tak jest, lecz nie we wszystkich przypadkach – strona tutaj.

Moim skromnym zdaniem to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – powiedzmy, powinny być fajne, a dopiero potem edukacyjne. To sprawi, iż nasze dziecko nie będzie miało awersji do powiększania wiedzy. Wystarczy spytać psychologów, co myślą na temat tego typu metod wychowawczych. Chciałbym również nieco wspomnieć, że kiedy dziecko ma dopiero kilka lat, jest właśnie wtedy chłonne. A więc – jeżeli zapiszemy je do tego przedszkola, w którym uczą angielskiego, to zapewne po krótkim czasie zauważymy, iż będzie kapitalnie mówiło w tym języku. Wcale nie przesadzam.

Chyba nie muszę teraz pisać, że ci rodzice, którzy obawiają się tego, iż potem będą musiały rozmawiać z własną pociechą w języku Szekspira, są w ogromnym błędzie? Mój kilkuletni chrześniak dzięki tak naprawdę mnie nie ma najmniejszego kłopotu z angielskim. Zapewne przedszkole nie sprawi, iż później będzie znał ten język perfecto, ale jeżeli będzie się starał, pewnie nie będzie ledwo dukał w tym języku. A więc – gorąco polecam to byś zadbał o rozwój swojego dziecka. Przecież inteligentne dziecko to wiele radości. Oraz profitów. Nie można o tym zapominać.