Trudno znaleźć malucha, jakie nie lubiłoby Lego

przez | 1 marca 2022
Lego – nie ma chyba dziecka, jakie by nie słyszało o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na całym świecie. I jakich by nie posiadało lub nie chciało mieć i bawić się nimi. Historia tych niezwykłych klocków będzie sięgać początku ubiegłego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii została założona firma, która przez kilka następnych dekad została światowym potentatem na rynku dziecięcych klocków. Bez wątpienia do takiego stanu przyczynił się opatentowany w latach pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Przez niego każdy z klocków z dowolnego pudełka można połączyć z innym, dzięki czemu dzieci mają naprawdę duże możliwości na zabawę. Przez całą historię Lego w sprzedaży pojawiło się całe mnóstwo uniwersalnych klocków, takich jak postacie, domy i pojazdy, ale i kilkanaście serii tematycznych, nawiązujących do znanych filmów lub od zera wymyślonych przez firmowych projektantów – ciekawa strona z klockami Lego Batman. Najpopularniejsze zestawy oparte na filmach to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, lecz co chwilę ukazują się następne, jak na przykład nowość z 2014 roku zwana lego mixels.

Mikołaj czy gwiazdka to okres, kiedy dziesiątki milionów dzieci dostają mniejsze lub większe pudełko z klockami lego do układania, przy jakich będą spędzać później wiele długich godzin. Kupując zestaw klocków na prezent powinno się dobrze sprawdzić zakres wiekowy, dla jakiego będą najlepsze.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawił Cię ów artykuł, to na następnej witrynie wyszukasz dalsze szczegóły na ulubiony przez siebie opis.

Jest to kolejna ogromna zaleta tych klocków, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkich pudełkach wytwórca podaje wiekowy przedział, w jakim zakupiona seria najlepiej się sprawdzi.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom od 10 do 14 lat, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły się nimi bawić mniejsze dzieciaki czy nawet dorośli – . Oczywiście nie można ich dać rocznemu maluchowi, ale kilkulatek z pewnością będzie mógł po nie sięgnąć, tyle że niekiedy się zniechęci przy skomplikowanej konstrukcji. Wychodząc naprzeciwko najnowszym technologiom klocki te pojawiają się także w grach komputerowych i filmach, czego najlepszym przykładem będzie lego batman 2 dc super heroes gra ps3.