Klocki dla dzieci – jakie wybrać?

przez | 8 lipca 2022
Każdy wie, że jeżeli chodzi o telewizję czy komputer to w świecie każdego człowieka i tego dużego i tego małego jest jej pod dostatkiem. Tak, więc dążymy do tego, żeby odpoczywać inaczej niż przechodząc kolejny poziom w grze czy gapiąc się w filmy. Najfajniejszą formą nauki dla dziecka jest zabawa.

Stąd też wielu rodziców wybiera gry planszowe, albo klocki, żeby dziecko mogło pobudzać swoją fantazję. Od kilku pokoleń klocki lego są wybierane jako wzorzec ciekawej zabawki. Jak wiadomo może ona służyć pociechom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami

Autor: Baltimore County Public Library
Źródło: http://www.flickr.com

Duplo

Mniejsze dzieci mogą nie do końca odnajdują się w sposobie układania bywa, że dość trudnych kompozycji. Najistotniejsze jest jednak to, że brakuje górnej granicy lat. Z lego pasji się nie wyrasta. Zwłaszcza, że ciągle wypuszczane są kolejne komplety takie jak klocki lego duplo. Akurat te serie klocków są stworzone z myślą o małych użytkownikach. Klocki są troszkę większe i rzeczy do zbudowania są łatwiejsze.

Nawet samo opakowanie może nakłonić maluchy do tego, żeby zaczęły układać klocki. Dobrze wiadomo, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc zamiast domku maluchy mogą stworzyć zamek dla królewny lub jeden duży stół z dziwnymi dodatkami. I o to właśnie chodzi w klockach lego, by dzieci mogły rozwinąć skrzydła wyobraźni i zbudować coś całkiem odmiennego od tego, co jest na etykiecie. Najważniejsza jest dobra tablica do pisania dla dzieci i chwila odpoczynku dla mamy i taty.

Ptak zbudowany z klocków

Autor: Brick Head
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki lego

Jeśli chcemy żeby nasze maluchy naprawdę wciągnęła zabawa warto pomyśleć o klockach lego. Wśród różnych zestawów znajdziemy te, które najbardziej zainteresują nasze dzieci. Firma lego zadbała by wybór klocków był naprawdę zróżnicowany. Dlatego można wybrać taki komplet, który naprawdę będzie nawiązywał do zainteresowań naszego dziecka.

Pamiętajmy, że fajny podarek sprawi, że dziecko będzie oczarowane i nie zostawi go szybko na rzecz komputera czy siedzenia przed telewizorem. Klocki lego pozwalają dzieciom na fantastyczną zabawę, a seria klocki lego duplo sprawi, że od najmłodszych lat dzieci będą chętne do tego rodzaju zabawy. Kiedy podrosną możemy kupować dzieciakom trudniejsze zestawy, nad których złożeniem będzie musiały trochę się natrudzić. Kolejne serie zawsze zaskakują. Jednak mimo upływu lat i sporej konkurencji marka lego jeszcze przez spory czas nie znajdzie sobie równych.