Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

O fenomenie postaci Tolkiena

Krasnoludy, niziołki, pierścień o ogromnej mocy, walka ze smokiem Smaugiem. Brzmi to jak składniki niezbyt ambitnej bajki dla dzieci? A jednak historię śmiałego Hobbita Bilbo polubiło wiele milionów ludzi na świecie. Na czym polega fenomen Hobbita?

Klocki Lego Hobbit
Autor: KlockidlaCiebie
Źródło: http://www.klockidlaciebie.pl
Od pojawienia się pierwszej książki, podobała się nam wielowarstwowość charakterów bohaterów tolkienowskich powieści. Bilbo Baggins jest chyba idealnym tego przykładem. Na początku historii jest niewychylającym nosa z Bag End Hobbitem i...tchórzem. Jego dalsze losy sprawiają, iż w Bilbo zachodzi przemiana, fascynuje nas ta postać! Szczególnie mały Hobbit zafascynował firmę Lego, która pozwoliła nam przenieść się w krainę Śródziemia.Wielu rodziców narzeka, że dzisiejsza młodzież spędza długie godziny na bezsensownym marnowaniu czasu przed ekranem monitora. Ale wiedzmy, iż istnieją gry pozwalające na rozwój wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania. Ta gra to Lego Hobbit, w której Bilbo pomaga krasnoludom w odzyskaniu ich królestwa. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak może tego dokonać, kto stanie mu na przeszkodzie i jakie perypetie go czekają w trakcie tej przygody to zapraszamy do gry. Zwłaszcza, że akcja tak szybko przenosi się z miejsca na miejsce, że częste zmiany scenerii skutecznie angażują w to co się dzieje na ekranie.

Dlatego jeśli aura nie zachęca nas do wyjścia z domu możemy zapomnieć o nudzie. Dzięki grze Lego Hobbit przeniesiemy się w świat fantazji, wyobraźni, gdzie wszystko dzieje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Klocki tymczasem, ucieszą nieco młodszych miłośników tolkienowskiej sagi. Zabawa nimi pomaga kształtować wyobraźnię przestrzenną i przenosi małych podróżników w świat magii i tajemnic. Dobierając zabawki dla swoich dzieci miejmy na uwadze, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Dlatego dajmy pozwolenie dzieciom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie.

Klocki mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata: w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym istotnym walorem jest to, iż są ładne w najbliższym czasie wylądują w kącie. Zachęcamy więc do sięgania po kolekcje klocków Hobbit.

Kategorie artykułu