Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

Przekonaj się dlaczego dobrze jest poruszać się rowerem

Wraz z rozpoczęciem lata, zaczyna się czas na rowery. Wsiadamy i jedziemy przed siebie, odwiedzamy przydrożne atrakcje, zaglądamy w zakamarki, do których nie dojedziemy samochodem, oddychamy letnim, ciepłym i pachnącym powietrzem. Tak, to się nazywa życie.


rower bmx
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Można podróżować samemu, ale najlepiej robić to z całą rodziną. Właśnie wybraliście sobie wspaniałe rowery cruisery, a wasze dzieciątko zasuwa przed wami na nowiutkim rowerze bmx. Chcieliście mu kupić podobny do waszego, ale wyraził się, że woli bmx, bo to taka wspaniałą maszyna, jakby traktory dla dzieci, co nie tyczy się jak najbardziej prędkości, bo tą stara się rozwijać jak największą (na jaką mu pozwalacie), chodzi mu o opony, w rowerze typu bmx są one raczej grube i solidne.

Lato najbardziej rowerowy czas. Widać to wszędzie, w szczególności, że ta tendencja wzrasta, a jazda na rowerze staje się coraz popularniejsza. Jeszcze kiedyś były tylko składaki, dzisiaj są i owszem także, przeżywają drugą młodość, coraz więcej ludzi się na nie decyduje, ale poza tym wybór mamy ogromny. Poza wspomnianymi cruiserami, bmx-ami (można zamówić w korzystnych cenach: rowery BMX dla dzieci), mamy przecież rowery trekkingowi, holenderskie czy szosówki. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Podobnie, jak obecnie coraz więcej polaków biega, tak jazda na rowerze stała się sposobem życia.

Rozumieją to najlepiej ludzie, traktujący rower jako najważniejszy środek transportu, ci, którzy wyjeżdżają na wakacje i podróżują na rowerach. Im nie są straszne przeszkody, a obce kraje ich ciekawią, potrafią dojechać tam, gdzie nikogo jeszcze nie było, przywożą niezwykłe wspomnienia, pokazują, że tak właśnie można żyć.

Jednocześnie nie dokładają do tego żadnej ideologii, ich podróże nie są medialne, nie potrzebują poklasku, robią to dla siebie, dla swoich wartości. Czasem jednak muszą być słyszany, jak ci, co podróżują, aby zebrać pieniądze na szczytny cel. Nie jest to jednak żadna sława, lecz wewnętrzny obowiązek, który nakazuje jechać przed siebie, oraz pomagać jednocześnie innym osobom. Czy można wymyślić coś lepszego: siła własnych mięśni i ekologiczny styl życia. Czy jest coś piękniejszego?

Kategorie artykułu