Dzieciaki je uwielbiają – zabawki Furby

Czasy, w jakich dzieci musiały się bawić patykami występującymi w roli karabinu bądź szpady, ponieważ w polskich sklepach nie było zabawek, dawno minęły. Obecnie sklepowe półki uginają się od produktów przeznaczonych dla najmłodszych, a co jakiś czas, któraś z zabawek zdobywa sporą popularność i staje się pragnieniem każdego malucha. Identycznie jest z maskotkami furby.

furby

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com
To interaktywna zabawka, która ma formę puchatego stworka. Występuje w paru wersjach kolorystycznych. Na dodatek, to maluch może własnoręcznie zaprojektować zabawkę, jaka mu faktycznie odpowiada. Wystarczy, że zdecyduje się na ulubiony kolor futerka oraz oczy. Taka personalizacja jest naprawdę ciekawym pomysłem i ponadto uatrakcyjnia zabawkę (stylowe furby na Furby potrafi okazywać emocje, jak chociażby radość czy smutek, w ten sposób staje się zabawką, jaka może być też przyjacielem dla dzieci. Maluch ma też spory wpływ na kształtowanie osobowości zabawki, która jest zależna od tego, w jaki sposób się ją traktuję. Zabawka odróżnia mówione do niej słowa – oczywiście, należy mówić naprawdę wolno i co najważniejsze – wyraźnie.

Nie czekaj, tylko jeśli masz chęć poznać ten temat, obejrzyj więcej a z pewnością zdobędziesz ważne informacje na omawiany wątek.

furby

Autor: Ed and Eddie
Źródło: http://www.flickr.com
Producent zatroszczył się też o aplikację, jaka pozwala na opiekę nad Furby. Jest ona przeznaczona na dwa systemy operacyjne – IOS oraz powszechny Android. Zabawka może być dla dziecka ciekawą alternatywą i odpowiednikiem prawdziwego zwierzęcia, na którego posiadanie rodzice nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić. Jest to też doskonały trening trening umiejętności społecznych dla dzieci przed posiadaniem psa bądź kota, jako że dziecko musi się opiekować maskotką, bawić się z nią i okazywać jej zainteresowanie. Dla rodzica jest to stosowne pole do obserwacji zachowania swojej pociechy. Na podstawie jego interakcji z Furby można podjąć docelową decyzję, czy maluch jest już gotowy na posiadanie zwierzęcia.
Furby to zabawka stosowna zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Bawić się nią mogą szczególnie dzieci nieco starsze, jakie potrafią mówić, gdyż jedynie tym sposobem będą w stanie dokładnie wykorzystać jej możliwości (więcej info na Zabawka jest obecnie łatwo dostępna w polskich sklepach, toteż z pewnością nie będzie się miało większych problemów z jej zakupem. Podobne zabawki interaktywne cieszą się sporym zainteresowaniem, jako że zapewniają zdecydowanie więcej możliwości niż tradycyjne produkty dla dzieci.