Co sprawia, że bardzo lubimy filmy?

przez | 15 listopada 2022
Warto nieco przemyśleć z jakich powodów ten człowiek, który ogólnie nie przepada za filmami jest niecodzienny. Oczywiście kinematografia nie jest dla każdego, lecz jakoś się złożyło, że większość ludzi kocha obejrzeć co jakiś czas filmy dvd bądź wielce w ostatnich czasach popularne amerykańskie seriale TV.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczy seriale TV to były popularne już lata temu, ale dopiero takie seriale jak The Sopranos albo Dexter sprawiły, że nareszcie telewizja nie jest traktowana jako bardzo ubogi krewny świata filmu. Kiedyś znani aktorzy wstydzili się występować w serialach, dzisiaj to nie przejdzie.

Cóż, weźmy chociażby w rachubę filmy dokumentalne: często ich głównym walorem jest edukacja, lecz są również te, które możemy oglądać jak zwykły film. Np. Michael Moore kręci ciekawe filmy dokumentalne, które dla wielu są mądre, a na dodatek inteligentne, mocno oddziałujące na USA, cały świat. W końcu gdy Moore tworzył produkcje obrażające George`a Busha Jr, w Waszyngtonie robiono sporo, aby opóźnić o pewien czas premierę filmu, bo zbliżały się wybory na prezydenta. Mało podziwiany teraz polityk niby wybrał wybory, lecz tak czy siak porządny film dokumentalny mocno oddziałuje na społeczeństwo. A poza tym, wiedzy nigdy zbyt mało. Skoro mamy bezpłatną naukę, trudno z takowej nie korzystać, prawda?

Fajne filmy, szczególnie filmy 3d (sprawdź płytotekę i zamów taniej: najlepsze filmy 3d dokumentalne) oglądamy jednakowoż przede wszystkim dla uniesień oraz rozrywki. Tak naprawdę nawet wybitne produkcje, klasyki filmowe na miarę Amelii, Ojca Chrzestnego albo Skazanych na Shawshank zasadniczo nie cechują się wielce ambitnym poziomem. Tzn. to są całkiem ambitne produkcje, genialne pod niemal każdym względem, ale bądź co bądź jeśli szukamy większej głębi, to bardziej w bibliotece, mimo wszystko filmy mocniej umieją oddziaływać na nasze uczucie, tak się wydaje. Jeżeli tak nie jest, to autor artykułu usilnie prosi o przebaczenie.

No właśnie: w kolejnym artykule trzeba wyjaśnić dlaczego popularne filmy na DVD i 3d są uwielbiane przez zdecydowaną większość miłośników filmu.

Jeśli chcesz znaleźć artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj gokarty wrocław i zobacz pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Czy być może w przypadku takich produkcji jak przykładowo Avatar nie powinniśmy mówić o typowym przeroście tzw. formy nad treścią. Zapewne to w zupełności subiektywna opinia, ale Avatar to tak czy siak arcydzieło.