Jak najskuteczniej zainteresować nasze malucha w domu?

przez | 2 kwietnia 2022
„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, podśpiewuje czasem zapewne każdy z nas. Gdy deszcz i słota za oknem, a pogoda za oknem nie zachęca do harców na świeżym powietrzu, należy zorganizować dzieciom ciekawą zabawę w domu.

dziecko

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Jesień zapewnia nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Znalezione na spacerze żołędzie, kasztany czy inne „skarby”, błyskawicznie zamieniają się w jesienne ludziki. Frajdy dostarczy również dzieciom robienie rodzinnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – albowiem o nim mowa – nasze prywatne albumy będą przypominały małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji. Jaki prezent przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż samodzielnie zrobiony przez dziecko album na zdjęcia? Najlepsze metody na nudę: konkursy online.
Planując dzieciom odpoczynek bierny, powinniśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wiedza którą poznajemy w interesujący sposób jest łatwiejsza do zapamiętania . Inspiracji dla ciekawych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla dzieci gwarantują masę „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i wyobraźnię.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne opracowania (http://www.e-hunter.pl/pl/c/Grande-Finale/215), które okażą się bardzo użyteczne.

Są rodzice, którzy twierdzą, że dzisiejsza młodzież spędza całe dnie na bezsensownym marnowaniu czasu przed monitorem.

zabawki

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić. Na portalach dziecięcych znajdziemy gry pozwalające na rozwijanie wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania. Odpowiednie dla małych podróżników, kierowców czy projektantów. Na portalach dostępne są także zabawy edukacyjne sprawdzające znajomość języka angielskiego. Nauka przez zabawę? Oczywiście!