Uzytkownicy

Nowi użytkownicy

  • admin

Użytkownicy online

There are currently 0 users and 0 guests online.

W jaki sposób nie rozpuścić domowego pupila?

Twierdzisz, że twoja pociecha miała zawsze dziwne zainteresowania? Już w już mając kilka lat zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na posiadanie pięknego ogrodu. Uważasz, że to zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć szerokie horyzonty i choćby trwało to jedynie chwilę warto umożliwić im takie próby. Ale – uwaga – pamiętajmy, że odpowiednie jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem
Autor: Miles Bannan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dziecko jest zafascynowane psami nie kupuj mu od razu czworonoga, zafunduj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich zachowaniu, o poszczególnych rasach, niech twoje dziecko dowie się jak najwięcej, niech zobaczy, że taki pies to radość, ale również obowiązek.

Po zapoznaniu się z treścią takiejksiążki zweryfikuj jego wiadomości, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim znawcą możesz dać mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, żeby przygotować dziecko do poważnej roli. Niestety, najczęściej jest tak, że rodzice kupują dzieciom w ramach prezentu jakiegoś zwierzaczka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego ulegają w końcu jego namowom.

A później… Nie ma osoby, która zajmowałaby się psem, dziecko nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, w konsekwencji takie biedne zwierzątka często lądują w schroniskach. Pamiętajmy, że ta sprawa nie dotyczy tylko psów. Jeśli dziecko (okazje na fotograf dziecięcy poznań- www.bartkowska.photo/fotografia-dziecieca/) zakocha się w ptakach, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy dla niego pole do popisu. To podobnie, jak omawiane na początku rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że dziecko się nimi nie opiekuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a następnie te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: hodowla psów).Warto posiadać dziecko mądre, oraz odpowiedzialne. Nie dość, że sam na tym skorzysta najwięcej to zyskają też inni ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska przyszła jego rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej lubiana i szanowana. W przeciwnym razie nasza pociecha może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na zmiany już będzie za późno.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: książki poradnikowe o roślinach i kwiatach

Kategorie artykułu