Pierwsze komputerowe gry nie były wyrafinowane, lecz to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego

przez | 2 kwietnia 2022
Komputery od kilku dekad są obecne w naszym otoczeniu, dzisiaj w większości mieszkań, domów i biur można zobaczyć czy to duży komputer stacjonarny, czy też lekki, niewielki laptop. Sporo osób używa komputerów do pracy zawodowej, lecz równie dużo, jeżeli nie więcej na komputerowym sprzęcie lubi sobie od czasu do czasu pograć. Pierwsze komputerowe gry były bardzo proste, lecz to wszystko wynikało z dużych ograniczeń sprzętowych.

gry

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, układy procesorów były bardzo wolne, jak na dzisiejsze standardy, a o monitorze kolorowym nikt nawet nie słyszał. Jednak mimo że sprzęt był taki a nie inny, to i tak w owym czasie powstało wiele nieśmiertelnych produkcji, jakich największą cechą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, ostatnie lata to ogromny wzrost technologii komputerowych. Sprzęt ogromnie przyspieszył, pamięci spor staniały i to wszystko stało się przyczyną ogromnego zainteresowania komputerami. Wraz ze zmianami sprzętu mocno się zmieniły gry pc, powiedzieć wręcz można, że to grający w dużym stopniu przyczynili się do rozwoju komputerów.

Każdy chyba, kto ma sprzęt komputerowy co jakiś czas lubi sobie pograć w jakąś grę.

komputer

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Do niedawna dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w których gracz głównym bohaterem przeżywał kolejne przygody, rozwiązywał wiele zagadek i powinien zdobywać doświadczenie. Były one sprzedawane w pudełkowych wersjach i najczęściej grać w nie można było jedynie samemu. Upowszechnienie internetu zmieniło także rynek gier na komputery.

Rzecz jasna tytuły na stacjonarne komputery czy też gry playstation 3 () w dalszym ciągu są chętnie wybierane przez graczy i cieszą się niesłabnącą popularnością, ale coraz większa liczba grających sięgać zaczyna po gry w sieci internetowej. Dość często są one darmowe, chociaż i tak żeby coś można było w nich zdobyć, to trzeba zakupić sporo broni i innego wyposażenia, a poza tym zagrać w nie można z resztą graczy. Zwłaszcza ogromną popularność zdobywają w ostatnich czasach gry minecraft – , stwierdzić wręcz można że gra ta jest obecnie przebojem sieci internetowej.

Na tej stronie znajdują się warte zainteresowania zagadnienia, jednak sprawdź też dodatkowe tematyczne wątki, gdyż one również na pewno Cię zainteresują.